کد خبر: ۱۱۵۸۹
سازمان سینمایی سوره | مجیدی مجیدی در مراسم رونمایی از فیلم سینمایی «اخت‌الرضا»:

مسیحیان ده‌ها برابر مسلمانان فیلم دینی می‌سازند

فیلم سینمایی "اخت‌الرضا" که روایت‌کننده سفر تاریخی بانوی کرامت حضرت معصومه (س) از مدینه به قم است با حضور عوامل این فیلم سینمایی، در شهر مقدس قم رونمایی شد.
۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۲

مسیحیان ده‌ها برابر مسلمانان فیلم دینی می‌سازندبه گزارش روابط‌ عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، فیلم سینمایی «اخت الرضا» ساخته سید مجتبی طباطبایی، شب گذشته ۱۸ مهرماه با حضور اهالی سینما و اساتید حوزه و دانشگاه و جمعی از هنردوستان شهر مقدس قم، در تالار فرهنگ و هنر شهر قم رونمایی شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فلاحی مدیر حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها، در ابتدای این مراسم گفت: «امیدوارم که فیلم سینمایی «اخت‌الرضا» مسیر جدیدی برای معرفی بانوی کرامت باشد که بیشترین حق را به گردن ایرانی‌ها در عرصه علم، عرفان، فقه، تفسیر و سیاست دارد و اساسا خواستگاه انقلاب اسلامی ایران در مضجع شریف این بانوی بزرگوار است.»

مدیر حرم مطهر بانوی کرامت در ادامه اظهار کرد: اهتمام حرم حضرت معصومه (س) این است که از ابزار هنر و رسانه در راستای فعالیت‌های فرهنگی و هنری بهره‌گیری‌های لازم را داشته باشد.

وی در ادامه با بیان این که مسئله ساختن فیلم مستند و سریال برای معرفی حضرت معصومه (س) و سیره ایشان از سال‌های گذشته مطرح بوده است، بیان کرد: فیلم اخت الرضا با تلاش‌های بسیار هنرمندان و اهتمام آستان مقدس حضرت معصومه (س) ساخته شده است.

مجید مجیدی، کارگردان سینما و تلویزیون در این مراسم ضمن تأکید بر لزوم گرامیداشت مقام حضرت فاطمه معصومه (س)، اظهار داشت نقطه مشترک من با این فیلم شهرک سینمایی نور است؛ این شهرک که حدود ۱۳ سال پیش برای تولید فیلم محمد رسول الله ساخته شده است، شهرک نمونه سینمایی جهان اسلام است که به‌منظور ساخت آثار زندگی اهل‌بیت (ع) ساخته شد.

وی در ادامه تصریح کرد: شهرک سینمایی نور از منحصربه‌فردترین شهرک‌های سینمایی جهان اسلام به شمار می‌رود و با وجود تمام ظرفیت‌هایی که دارد، باتوجه به ضعف مدیریت‌ها در حوزه فرهنگ، آن گونه که باید و شاید از شایستگی‌های این شهرک سینمایی استفاده نمی‌شود.

این کارگردان مطرح سینما با تاکید بر سختی‌های تولیدات سینمایی تاریخی به‌ویژه درباره زندگی اهل‌بیت (ع)، گفت: ۷ سالی که برای ساخت فیلم محمد (ص) صرف شد، از برکات عمر و حاصل دعای خیر مادرم است؛ ساخت فیلم محمد توفیقی الهی بود که امیدواریم عاقبت‌به‌خیری را برایم به ارمغان داشته باشد.

وی با بیان این که در روایت سینمایی از زندگی اهل‌بیت (ع) به‌ویژه پیامبر اسلام کم کاری شده است، ادامه داد: در خصوص زندگی حضرت عیسی بالغ بر ۱۲۰ فیلم، برای حضرت موسی بالغ بر ۷۰ فیلم و در خصوص بودا بالغ بر ۴۰ فیلم تولید شده است؛ درحالی‌که دررابطه‌با زندگی پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) تنها ۲ فیلم ساخته شده است و این موضوع نشان‌دهنده کم کاری و جفای جهان اسلام در حق معرفی پیامبر اسلام به عنوان رحمت للعالمین است.

در پایان صحبت‌های مجید مجیدی، نشان افتخاری خادمی حرم حضرت معصومه (س) از طرف عتبه حرم حضرت معصومه به وی اهدا شد.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم سید مجتبی طباطبایی، کارگردان فیلم سینمایی «اخت الرضا» گفت: فیلم‌سینمایی اخت الرضا در رابطه با فراز‌هایی از زندگانی حضرت فاطمه معصومه (س) تولید شده است. از مجاهدت و تلاش و همکاری تمام دست‌اندرکاران تولید این فیلم تشکر می‌کنم.

طباطبایی در ادامه ضمن تقدیر از اعتماد مدیران آستان مقدس حرم حضرت معصومه (س) به نسل جوان و همیاری‌شان در تولید آثار سینمای فاخر، گفت: قطعاً با نظارت بزرگان سینما و اعتماد به نسل جوان، تولید کار‌های فاخر سینمایی کیفیت و سرعت قابل‌توجهی خواهد یافت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی نظری منفرد، استاد حوزه علمیه در بخش دیگری از این مراسم، با اشاره به سختی‌های تولید این پروژه و بازدید خود از فرایند تولید فیلم اخت الرضا، از تمام دست‌اندرکاران و سازندگان این فیلم تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدواریم این فیلم در ارتقای بنیه فرهنگی دینی و معنویت‌بخشی به جامعه و جهان اسلام اثرات ارزشمندی داشته باشد.

در این مراسم نشان خادم افتخاری حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به سید مجتبی طباطبایی اعطا و از عوامل فیلم سینمایی اخت الرضا تقدیر شد.

در این مراسم آیت الله میرباقری، دکتر محسن میرباقری، نجم الدین شریعتی، صابر خراسانی، مجید مجیدی، بهروز افخمی، آیت الله نجم الدین مروجی طبسی، جواد طاهری، حمیدرضا جعفریان، فاطمه عطارباشی و حجت الاسلام نظری منفرد از جمله چهره‌های حاضر بودند.

گفتنی است این فیلم سینمایی تاریخی- مذهبی، از روز شنبه ۲۲ مهرماه در سینما‌های سراسر کشور اکران می‌شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظر