کد خبر: ۱۲۲۹۱
سازمان هیأت | با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاونت جوانان وزارت ورزش انجام می‌شود

آغاز فصل چهارم دوره توانمندسازی هیأت‌ها و تشکل‌های دینی «ماه»

رئیس مرکز رشد سازمان هیات و تشکل‌های دینی گفت: دوره توانمندسازی هیأت‌ها، دوره‌ای برای هیأت‌هاست که ظرفیت اصلی تشکل‌های دینی و فرهنگی را می‌دانند ودر جامعه پیرامون خود کنشگری اجتماعی و فرهنگی دارند.
۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۵

آغاز فصل چهارم دوره توانمندسازی هیأت‌ها و تشکل‌های دینی «ماه»به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام مسعود رفیعی رئیس مرکز رشد سازمان هیأت و تشکل‌های دینی با اشاره به برگزاری فصل چهارم دوره توانمندسازی «ماه» اظهارداشت: دوره توانمندسازی هیأت‌ها «ماه»، دوره‌ای برای هیأت‌ها، سمن‌ها و مجموعه‌های مردم نهادی است که ظرفیت اصلی تشکل‌های دینی و فرهنگی را می‌دانند و در جامعه پیرامون خود کنشگری اجتماعی و فرهنگی دارند.  

وی افزود: دوره «ماه» به همت سازمان هیأت و تشکل‌های دینی و با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان، در راستای توانمندسازی فعالان مجموعه‌های مردم‌نهاد دینی، تشکل‌ها و هیأت‌ها ضمن برنامه‌ریزی انجام‌گرفته با حضور اساتید برجسته کشوری، ویژه کلیه فعالان جامعه هیأت و مجموعه‌های فرهنگی و تشکل‌های مردمی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

رفیعی گفت: با تدابیر صورت گرفته، مقررشده است که بعد از اتمام دوره حضوری، ادامه این دوره به‌صورت مجازی ادامه یافته و هم‌زمان با برگزاری دوره‌های مجازی، با اعزام کارشناس راهبر از آموزش‌های مجازی و پروژه‌های آموزشی، پشتیبانی به عمل آید.

رئیس مرکز رشد سازمان هیأت و تشکل‌های دینی با اشاره به برگزاری فصل اول این دوره در بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ گفت: در پهنه اول، این دوره توانمندسازی ویژه تشکل و مجموعه‌های شاخصِ استان‌های فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری و بوشهر در شهر شیراز برگزار شد.

وی ادامه داد: فصل دوم دوره توانمندسازی ماه در اسفندماه ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در شهر کرمان با حضور نمایندگان بیش از ۱۵۰ تشکل و مجموعه شاخصِ استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد و هرمزگان در شهر کرمان برگزار شد.

رفیعی تصریح کرد: سومین فصل این دوره، در خرداد ۱۴۰۲ در پهنه شمال کشور به مدت چهار روز ویژه استان‌های گیلان، مازندران و گلستان با حضور بیش از ۱۳۰ مجموعه و هیأت شاخص در رامسر برگزار شد.

رئیس مرکز رشد سازمان هیأت و تشکل‌های دینی با اشاره به اینکه بعد از بررسی‌های انجام گرفته برای تسهیل حضور هیأت‌ها و مجموعه‌ها و تمرکز بیشتر، فصل چهارم این دوره در ادامه به صورت استانی بناست برگزار شود، گفت: اولین دوره ویژه استان قزوین در شهر رامسر و با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از مدیران و فعالان هیأت و تشکل‌های دینی قزوین از صبح روز چهارشنبه هشتم آذرماه آغاز به کار کرد. این دوره به مدت ۲ روز ادامه داشت.

وی در پایان افزود: دوره بعدی در استان اردبیل در تاریخ ۱۰ و ۱۱ آذر با حضور فعالان جامعه هیأت و مجموعه‌های فرهنگی و تشکل‌های مردمی اردبیل برگزار شد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار