کد خبر: ۱۲۷۰۲
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی:

حضرت زهرا (س) تجلی عظمت الهی بر زمین و حجت ائمه معصومین است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: به فرموده امام صادق (ع) حضرت حضرت فاطمه زهرا (س) الگو و تجلی عظمت خداوند متعال بر زمین و الگو و اسوه ائمه معصومین هستند.
۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۹

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی، مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در ویژه برنامه گرامیداشت شهادت حضرت فاطمه (س) در مسجد امام حسین شهر جدید سهند اظهار داشت: حقیقت ذات حضرت زهرا (س) الهی است و همانگونه که بشر امکان پی بردن به ذات اقدس الهی ندارد، رسیدن به ذات حضرت صدیقه کبری ممکن نیست چرا که به گفته نبی مکرم اسلام و امام صادق (ع) این بانو از نور عظمت الهی خلق شده و به همین جهت نام زهرا یعنی نور درخشان بر ایشان نهاده شده و حقیقت فاطمه زهرا (س) تنها در قیامت متجلی خواهد شد.

وی ادامه داد: زمانی که حضرت مرضیه زهرا (س) در محراب عبادت می‌ایستادند، به گفته رسول اکرم نوری به آسمان‌ها ساطع می‌شد که ملائک را مجذوب و مبهوت می‌کرد و امام صادق (ع) می‌فرمایند منظور از لیلة القدر حضرت زهرا (ع) است، چون شب قدر شب نزول قرآن صامت است و حضرت صدیقه کبری ظرف نزول ۱۱ قرآن ناطق است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تصریح کرد: امام حسن عسگری (ع) نیز می‌فرمایند حق و باطل به واسطه شناخت حضرت فاطمه (س) از هم تمییز خواهد شد و هر کس بخواهد آئینه تمام نمای حق را بر زمین ببیند و درک کند، باید حضرت زهرا (س) را بشناسد.

وی اضافه کرد: حضرت فاطمه (س) الگو و تجلی خداوند متعال بر زمین است و ایشان الگو و اسوه ائمه معصومین هستند و این در حالی است که در همه ادیان و طبق وعده همه انبیا و اولیای الهی در آخرالزمان منجی خواهد آمد و زمین را از عدل و داد مملو خواهد کرد و به فرموده خاتم انبیا (ص)، امام زمان (عج) عصاره همه انبیا و اولیاست و چنین شخصیتی حضرت فاطمه زهرا (س) را الگو و اسوه خود می‌داند.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: به گفته امام حسن عسگری (ع) زهرا (س) حجت الهی بر ائمه معصومین است و رسول خدا فرموده خداوند متعال مرا به محبت در حق دخترم امر کرده و هر گاه بخواهم بوی بهشت را استشمام کنم، فاطمه را می‌بویم.

وی خاطر نشان شد: به عقیده آلوسی از مفسران متعصب و اهل سنت قرآن کریم، حتی در سوره دهر که آیاتی از آن در حق اهل بیت (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) نازل شده و نعمات بهشتی را می‌شمارد، خداوند حرمت زهرای مرضیه (س) را نگه می‌دارد و سخنی از حوریان و همسران بهشتی نمی‌آورد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گفت: بعد از پیامبر اسلام، حضرت زهرا (س) تنها انسانی است که جبرئیل بر وی نازل شده تا هم  تسلی غم فراق پدر بزرگوارش باشد و هم ایشان را از برخی اخبار مطلع کند و نتیجه یادداشت محتوای این ملاقات‌ها توسط امیرالمومنین علی (ع) صحیفه حضرت زهرا (س) می‌شود.

وی تاکید کرد: محبت به فاطمه و اولاد وی تنها خواسته نبی مکرم اسلام از اصحاب و یارانش بود، همان‌هایی که سه روز پس از وفات حضرت محمد (ص) به ساحت دخت دردانه پیامبر اسلام جسارت کردند و امروز نیز امتداد همان جریان در فلسطین بیش از هشت هزار کودک معصوم و مظلوم را به خاک و خون می‌کشد و همانگونه که دشمنان زهرای اطهر و علی (ع) و یزید را نفرین می‌کنیم، باید رژیم صهیونیستی و حامیان آن را به عنوان یزیدیان زمان و دشمنان بشریت و به ویژه مسلمانان را لعن کنیم.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار