کد خبر: ۱۳۴۲۶
رئیس حوزه هنری استان خوزستان خبر داد؛

بصره میزبان نمایشگاه کاریکاتور «طوفان الاقصی» شد

نمایشگاه گروهی کاریکاتور «طوفان الاقصی» به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان با مشارکت دانشکده هنرهای زیبای در دانشگاه بصره کشور عراق افتتاح شد.
۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴

بصره میزبان نمایشگاه کاریکاتور «طوفان الاقصی» شدبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، این نمایشگاه با حضور رئیس دانشکده هنرهای زیبای بصره، دانشجویان این دانشکده، اساتید هیئت علمی آن و جمعی از هنرمندان استان خوزستان کار خود را از امروز پنجشنبه ۱۴ دی‌ماه آغاز کرد.

همچنین محمد شهباز گهروئی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان، رضا ملکی رایزن فرهنگی ایران در بصره و سید امیرناصر جاوید قائم مقام رئیس‌حوزه هنری در امور بین‌الملل نیز در آیین افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشتند.

آثار این نمایشگاه به هنر سید مسعود شجاعی طباطبایی، محمدحسین نیرومند و مازیار بیژنی خلق و تولید شده‌اند که در گالری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه بصره به نمایش گذاشته شده‌ است.

در حاشیه این نمایشگاه که در راستای تعمیق ارتباط هنری بین هنرمندان خوزستان و استان بصره به عنوان دومین استان مهم کشور عراق افتتاح شد، چندین کارگاه و نشست بین هنرمندان خوزستان و بصره به منظور گسترش و تحکیم ارتباطات میان آنها برپا شد.

نمایشگاه گروهی کاریکاتور «طوفان الاقصی» آثار مرتبط با مسأله فلسطین و غزه را به نمایش گذاشته است که به نوعی ابراز همدردی هنرمندان با مردم مظلوم فلسطین؛ ضمن حفظ و نشر آثار ارزشمند حوزه مقاومت است.

 
 
 
 
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار