کد خبر: ۱۳۵۵۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

افزایش ۲۵ درصدی معتکفین در خراسان جنوبی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: تاکنون نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد به جمعیت معتکفین استان افزوده است که حضور نوجوانان در این بین معنادار است.
۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، ظهر شنبه در دیدار مبلغین مراسم معنوی اعتکاف با نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: با توفیق الهی امسال در خراسان جنوبی ۲۵۰ مسجد پذیرای معتکفین خواهد بود و اعتکاف‌های دانش‌آموزی نیز در سراسر استان برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان‌کرد: در همه شهرستان‌های خراسان جنوبی اعتکاف ویژه دانش آموزان با محتوای مخصوص به آن‌ها را داریم که نشان از رغبت نسل نو به برنامه‌های دینی و مذهبی است.

حجت‌الاسلام سالاری مکی با اشاره به اینکه اعتکاف مادر و کودک را نیز در خراسان جنوبی داریم، ادامه داد: تاکنون نسبت به سال گذشته (با توجه به آمار ثبت‌نامی‌ها) ۲۵ درصد به جمعیت معتکفین استان افزوده است که این موضوع نشان از بی‌نتیجه بودن تهاجم فرهنگی دشمن و اقدامات آن‌ها برای فاصله انداختن بین نسل نو و باور‌های دینی است.

وی افزود: اگر دشمن امنیت و اقتصاد را نشانه می‌گیرد به‌واسطه آن است که می‌خواهند به اندیشه تمدنی اسلام ضربه بزنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه اعتکاف جزو ثمرات و ره‌آورد‌های انقلاب اسلامی است، گفت: حضور معنادار نوجوانان و جوانان در اعتکاف نشانه پیروزی ما در جنگ نرم با دشمن و به‌راستی موجب مسرت و شادی است.

حجت‌الاسلام سالاری مکی اظهار کرد: ما نیز وظیفه خود می‌دانیم که در بین جوانان و نوجوانان حاضرشده و به سؤالات و شبهات ذهنی آنان پاسخ بگوییم.

وی با اشاره به اینکه در مراسم اعتکاف بحث تدبر در سوره انشراح را داریم، یادآور شد: در کنار برنامه‌های تدبری و فرهنگی به خلوتی که جوان در مراسم اعتکاف نیاز دارد، توجه ویژه داشته باشیم.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار