کد خبر: ۱۳۵۶۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

روایتگری اعتکاف مصداقی از نشر خوبی‌ها است

حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی با تأکید بر اینکه روایتگری اعتکاف مصداقی از نشر خوبی‌ها است، گفت: متأسفانه به صورت مطلوب اتفاقات خوب و معنوی در کشور را منعکس نکرده ایم.
۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در نشست آموزشی روایتگری اعتکاف ویژه کنشگران، فعالین رسانه و راویان اعتکاف ۱۴۰۲ اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم درزمینهٔ اعتکاف به‌عنوان یکی از برکات انقلاب موضوع روایتگری آن است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: دشمن برخی از وقایع در جامعه ما را به‌دروغ روایت میکند درحالی‌که ما حقایق کشور و مردم خود را روایت نمیکنیم.

حجت‌الاسلام سالاری مکی با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۰۰ هزار نوجوان با شوق و رغبت معتکف شدند، ادامه داد:، اما به‌راستی چه کسی حال خوش این نوجوانان و دانش آموزان را روایت کرده تا حقیقت و بطن نسل نوی جامعه ایرانی به‌درستی منعکس شود.

مصداقی از یک روایتگری مطلوب

وی اظهار کرد: حتی در موضوع ویروس کرونا نیز روایتگری خوبی از مجاهدت‌های جوانان، گروه‌های جهادی و پرستاران و پزشکان عزیز نداشتهایم و تنها به آمار فوت‌شدگان ناشی از این بیماری و انعکاس اخبار تلخ اکتفا کردیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: به‌عنوان‌مثال ما میبینیم که در دهه ۶۰ شهید آوینی چگونه روایتگری دقیق و زیبایی از دفاع مقدس را ارائه کرده است که باید از آن الگو گیری کنیم.

حجت‌الاسلام سالاری مکی با تأکید بر اینکه در حوزه روایتگری اربعین چه به‌صورت مکتوب یا در عرصه رسانه مجازی اتفاقات خوبی صورت گرفته است، گفت: بر اساس همین روایت‌ها همگان دریافتهاند جذبه امام حسین (ع) چگونه دل‌ها را از سرتاسر جهان به سمت خود کشانده است.

راوی خوبی برای نشر معروف‌ها نبودهایم

وی بابیان اینکه در آیات متعددی از قرآن کریم روایتگری از وقایع شده است، ادامه داد: ما آسیب‌های در جامعه را حتی گاه چهره به چهره نقل میکنیم، ولی راوی خوبی برای معروف‌ها نبوده‌ایم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: در فضای مجازی نیز گاه جک‌ها و لطیفه‌هایی که علیه دین منتشر میشود برای دیگران میفرستیم، ولی آیا روایتگر خوبی‌ها در اتفاق ارزشمندی مثل اعتکاف هستیم.

حجت‌الاسلام سالاری مکی با اشاره به اینکه در اعتکاف امسال بحث تدبر در سوره انشراح را نیز داریم، یادآور شد: هر کس میخواهد حال خوشی به جامعه تزریق کند باید اتفاقات شیرین در اربعین، اعتکاف و حتی نوروز را روایت کند که در این زمینه جای کار بیشتری وجود دارد.

وی گفت: اگر در اعتکاف اهل قلمی را میشناسیم از او بخواهیم درزمینهٔ روایتگری اعتکاف همکاری داشته باشد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار