کد خبر: ۱۳۶۲۷
حجت الاسلام جمشیدی مطرح کرد:

فعالیت ۷۰۰ نیروی مرتبط با فعالیت‌های قرآنی در بهار

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهار گفت: ۷۰۰ نیروی مرتبط با فعالیت‌های قرآنی در شهرستان فعالیت دارند.
۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱

فعالیت ۷۰۰ نیروی مرتبط با فعالیت‌های قرآنی در بهاربه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام محمد جمشیدی بعدازظهر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی شهرستان بهار، گفت: ۷۰۰ نفر نیروی فعال مرتبط با قرآن در شهرستان داریم که بنا به تصمیمات اتخاذ شده دوره اول به صورت تخصصی و باز آموزی برای ۲۰۰ نفر طرح ضمن خدمت برای معلمان قرآنی برگزار خواهد شد.


وی اظهار کرد: با توجه به جمعیت قرآنی ویژه شهرستان و جلسات آموزش خانگی قرآنی اثر تربیتی قرآن در خانواده و برکت معنویت قرآن در خانواده تا حدودی در شهرستان جاافتاده و در حال اجرا است.

حجت الاسلام کرمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تدوین سند راهبردی قرآنی استان برای اولین بار در کشور صورت گرفته است و امسال مقرر شده است که در شهرستان بهار از طریق شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی شهرستان، آموزش ویژه مربیان قرآن و باز آموزی و به روز رسانی توسط شورای فعالیت‌های قرآنی شهرستان صورت گیرد.

سرپرست اداره شهرستان بهار تصریح کرد: این دوره آموزشی با همکاری آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد در راستای اثر گذاری در مراکز آموزشی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از محور‌های اصلی در فعالیت قرآنی، آموزش و پرورش است و برنامه‌های متعددی در این راستا پیش بینی شده که اولین مورد بازآموزی مربیان قرآنی در شهرستان است و از اوایل آبان صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام کرمی با بیان اینکه با برگزاری آزمون، سطح بندی شرکت کنندگان در حوزه قرآنی در حوزه‌های قرائت، ترجمه، تجوید و تفسیر مشخص می‌شود و فعالیت‌هایی انجام می‌گیرد، اضافه کرد: در پایان دوره گواهینامه معتبر از سوی دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش ضمن خدمت به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد.

وی اظهار کرد: با توجه به جمعیت قرآنی ویژه شهرستان و جلسات آموزش خانگی قرآنی اثر تربیتی قرآن در خانواده و برکت معنویت قرآن در خانواده تا حدودی در شهرستان جاافتاده و در حال اجرا است.

وی ادامه داد: یکی از محور‌های اصلی در فعالیت قرآنی، آموزش و پرورش است و برنامه‌های متعددی در این راستا پیش بینی شده که اولین مورد بازآموزی مربیان قرآنی در شهرستان است.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار