کد خبر: ۱۳۶۸۶
رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان:

۸۸۰ نفر در اردستان معتکف شدند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردستان گفت: مراسم معنوی اعتکاف یا همان ایام البیض با حضور ۸۸۰ نفر معتکف در اردستان آغاز شد.
۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵

۸۸۰ نفر در اردستان معتکف شدند

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سید علی طباطبائی‌نژاد رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردستان، اظهار داشت: مراسم معنوی اعتکاف از سیزدهم تا پانزدهم ماه رجب همزمان با سراسر کشور در ۱۶ مسجد شهرستان اردستان با حضور ۸۸۰ نفر معتکف در حال برگزاری است.

وی افزود: اعتکاف با هدف انقطاع و خلوت با معبود انجام می‌شود. نماز، روزه و حضور معتکف در مسجد و دیگر اعمالش سرمایه تقرب به خداوند است، در شهرستان اردستان آمار معتکفین به تفکیک حدود ۲۷۸ نفر از برادران و ۶۰۲ نفر از خواهران هستند.

حجت الاسلام طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: اعتکاف دانش‌آموزی یکی از برنامه‌های فرهنگی است که برای نسل جوان و دانش‌آموز مناسب بوده و اثرات مثبتی را در جامعه خواهد داشت و در سال جاری دانش آموزان اردستانی استقبال خوبی از اعتکاف نشان دادند.

وی اضافه کرد: در شهرستان اردستان ۵۲۶ نفر دانش‌آموز در اعتکاف شرکت کردند که از این تعداد حدود ۱۷۲ نفر دانش‌آموز پسر و ۳۵۴ نفر دانش‌آموز دختر هستند.

ارسال نظر