کد خبر: ۱۴۳۵۷
به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل؛

رویداد ملی «شهید اصلانی» در اردبیل برگزار شد

رویداد ملی توانمندسازی با عنوان «شهید اصلانی» به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل و با حضور امامان محلات هدف و سایر کنشگران و فعالان دینی، تربیتی و فرهنگی مساجد در اردبیل برگزار شد.  
۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام رضا غلامی مدیرکل امور مجلس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در رویداد ملی توانمندسازی با عنوان «شهید اصلانی» که به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل و با حضور امامان محلات هدف و سایر کنشگران و فعالان دینی، تربیتی و فرهنگی مساجد در اردبیل برگزار شده بود، اظهار کرد: اگر بخواهیم یک محله را اداره کنیم باید از مدل امامت استفاده کنیم چرا که مسجد باید محور محله قرار بگیرد.

وی افزود: محور حکمرانی محلی باید مسجد باشد؛ بنابراین امامت و مسجد تبدیل به حرف‌های محوری در محله می‌شوند.

قائم مقام بنیاد جامعه‌پرداز هدایت ادعای تمدن‌های جهانی مبنی بر خوشبخت کردن مردم را یادآور شد و گفت: هیچ یک از تمدن‌های بشری نتوانسته‌اند ادعای‌های خود را در این خصوص عملی کنند.

حجت‌الاسلام غلامی به موضوع جهاد تبیین هم اشاره کرد و گفت: باید امروز همان نقطه‌ای را که سپاه شیطان مورد هجمه قرار می‌دهد را زیر نظر داشته باشیم و در همان نقطه به تبیین بپردازیم.

کار تشکیلاتی، لازمه تقویت مشارکت مردم در امور فرهنگی و اجتماعی است

قائم مقام بنیاد هدایت، کار تشکیلاتی را ابزار مهم برای امامان محله در راستای پای کار آوردن مردم بر شمرد و گفت: امام باید بداند برای پیشرفت کار نیاز به شبکه سازی و ایجاد حلقه‌های میانی دارد و کار بدون تشکیلات پیش نمی‌رود.

حجت‌الاسلام غلامی افزود: مهم‌ترین کاری که امام برای انجام وظایف خود باید انجام دهد، این است که با تبیین گره‌های ذهنی مردم را باز کرده و در بصیرت افزایی و تقویت سطح آگاهی اقشار مختلف بویژه جوانان با جدیت فعالیت کند.

در ادامه گعده و نشست‌های موضوعی و تخصصی نیز در حاشیه این دوره میان امامان محلات و مساجد با کنشگران و فعالان فرهنگی برپا شد.

گفتنی است دوره توانمندسازی «شهید محلاتی» به همت بنیاد هدایت و سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه دوره توانمندسازی حلقه‌های میانی و کنشگران مساجد و محلات به ویژه امامان جمعه پایگاه‌های اجتماعی و مناطق آسیب‌پذیر به همراه تیم تشکیلاتی هر مسجد اعم از کارگروه نوجوان، کارگروه رسانه، کارگروه هیأت، کارگروه قرآنی و کارگروه بانوان در مسجد ابوالفضل (ع) شهرک سینای اردبیل برگزار شد.

ارسال نظر