کد خبر: ۱۴۶۷۷
مرکز هنری و رسانه‌ای نهضت | سیدمحمد موسویان، تهيه‌كننده تلويزيون؛

«سحرنشینی» با محوریت صفات حضرت زهرا (س) پیش می‌رود

ویژه برنامه «سحرنشینی» در حالی با محوریت توجه به جایگاه مادران و اهمیت نقش مادری به آنتن شبکه دو آمده که حضور راحله امینیان به عنوان مجری زن در سحرگاه تلویزیون در نوع خودش تابوشکنی محسوب می‌شود.
۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۱

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، «سحر نشینی» به میزبانی راحله امینیان، ویژه برنامه سحر‌های ماه مبارک رمضان شبکه دو سیما شد. این برنامه با محوریت توجه به جایگاه مادران و اهمیت نقش مادری در جامعه امروز و همچنین با بیان صفات و ویژگی‌های حضرت فاطمه زهرا (س) و نقش ایشان در جامعه اسلامی‌با اجرای راحله امینیان هر سحر ماه مبارک رمضان روانه آنتن خواهد شد.

«سحرنشینی» کاری است از گروه خانواده شبکه دو با مشارکت مرکز هنری و رسانه‌ای نهضت به تهیه‌کنندگی سید محمد موسویان و کارگردانی معین دسترنج که در ۳۰ قسمت، سحر‌های ماه مبارک رمضان حوالی ساعت ۴ بامداد میزبان مخاطبان خواهد بود.

سیدمحمد موسویان تهیه‌کننده برنامه سحرگاهی «سحرنشینی» در خصوص این برنامه گفت: طرح برنامه سحر از دو ماه مانده به ماه مبارک رمضان مطرح شد و تصمیم برآن شد که ما با گروه خانواده این برنامه را به اجرا در بیاوریم.

وی ادامه داد: این یک سنت غالبی در سازمان صدا و سیما بود که همیشه گروه معارف برای برنامه‌های سحر و افطار تدارک می‌دیدند، اما این سری مدیر شبکه به علت اختصاص ویژگی خانوادگی بودن شبکه، تصمیم گرفتند بر اساس حال و هوای معارفی ماه رمضان برنامه را با گروه خانواده به اجرا در بیاورند.

موسویان اضافه کرد: به هر حال اتاق فکر‌های متنوعی داشتیم و در آخر قرار بر این شد که هر روز یکی از صفات و ویژگی‌های حضرت زهرا (س) را نه به صورت کامل، ولی به شکلی که یک خط محتوایی مناسب برای مخاطب داشته باشید مثل صفت حنانه یا صفت مادری صحبت می‌کنیم و محتوای برنامه بر اساس همین کلید واژه و مفهوم به جلو می‌رود.

وی گفت: برنامه با آیتم‌ها، پلاتو‌ها و همراهی قاری قرآن به صورت زنده، پادکست تصویری که گفتگو با کارشناس پیرامون همین صفات است تا ما یک خط محتوایی را در تایم مد نظر تقویم مخاطبان کنیم.

موسویان با اشاره به اولین مجری زن برای یک برنامه سحرگاهی گفت: حالا اینکه آمدیم و سنت شکنی کردیم و با همکاری شبکه دو، شورای معارف و همکاری مرکز هنری رسانه‌ای نهضت هماهنگ شدیم و بعد از گذشت چهل و چند سال از انقلاب برای اولین بار به سمتی رفتیم که یک مجری زن در برنامه سحرگاهی به اجرای برنامه بپردازد. به همین دلیل خانم امینیان با سابقه درخشان اجرا قرار شد بنابر موضوع برنامه که خانواده است و در رابطه با حضرت زهرا (س) به روی آنتن می‌رود از حضور سرکار خانم امینیان بهره‌مند شویم.

وی ادامه داد: حجت‌الاسلام هدایت به عنوان کارشناس برنامه پیرامون موضوعات مرتبط دارای سابقه تحقیقاتی ویژه‌ای است و به راحتی می‌تواند مصادیق گذشته را با حال حاضر تطبیق دهد و در ایام ماه مبارک رمضان برای مخاطبان شرح دهند.

تهیه کننده برنامه «سحرنشینی» با تشریح بخش‌های مختلف این برنامه، اظهار کرد: پس از شروع برنامه و پلاتو‌های اولیه با پخش زنده همخوانی یا خوش‌خوانی آیات قرآن کریم، آیات مرتبط با مفاهیم قرائت می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش دیگر یاسین حجازی با ادبیات و لحن ویزه خودش دقایقی از برنامه مفهوم موضوعی برنامه را در بازه مشخص تاریخی بیان می‌کند؛ در بخش دیگر خانم امینیان با حجت السلام امینیان به عنوان کارشناس برنامه این موضوع را گسترش می‌دهند.

موسویان با اشاره به مشارکت مرکز هنری و رسانه‌ای نهضت در تولید این برنامه اشاره کرد: الحمدالله امسال شرایط به گونه‌ای رقم خورد که برنامه با همکاری مرکز هنری رسانه‌ای نهضت به روی آنتن سیما رفت. ما از ابتدای طرح برنامه قصد قرائت زنده قرآن را داشتیم، اما با تشکیل نهضت زندگی با آیه‌ها توفیق شد تا با یک همپوشانی فوق العاده یک اتفاق مثبت رقم بخورد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر