کد خبر: ۱۴۷۰۱
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان:

مردمی سازی اقتصاد راهکار شکستن جنگ اقتصادی دشمن علیه نظام اسلامی است

حجت الاسلام رضا دیلمی گفت: همه مکلف هستند برای تحقق این شعار وارد میدان شوند چراکه مردمی سازی عملی اقتصاد راهکار شکستن جریان جنگ اقتصادی دشمن علیه نظام اسلامی و جبهه مقاومت است و باید این تهدید را تبدیل به فرصت کرد.
۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام رضا دیلمی در گفتگو با خبرنگاران ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز سال ۱۴۰۳، اظهار کرد: مقام معظم رهبری سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام گذاری کردند که این خود نشان می‌دهد اقتصاد در اولویت نظام قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی ایران در کنار مباحث فرهنگی در یک جنگ بزرگ اقتصادی قرار گرفته است، افزود: نظام استکباری با حربه اقتصادی و مکانیزم تحریم به دنبال شکستن اقتدار نظام و جلوگیری از رشد اسلام در جهان است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: در طول انقلاب اسلامی علی رغم پیشرفت‌های حیرت انگیز محقق شده و موفقیت‌های زیادی که به دست آمده، اما همچنان اقتصاد ایران دچار مشکل است.

وی با اشاره به اینکه عدم تنوع در تولید از جمله مشکلات اقتصادی ایران محسوب می‌شود، یادآور کرد: فناوری و تنوع در تولید می‌تواند بسیاری از آسیب‌هایی که وجود دارد را مرتفع کند.

حجت الاسلام دیلمی، خام فروشی در حوزه نفت و دیگر منابع را یکی از مشکلات اقتصادی ایران دانست و خاطرنشان کرد: اقتصاد ما در حوزه نفت از تنوع تولید برخوردار نیست و ما در حال خام فروشی هستیم و از طریق خام فروشی که انجام می‌دهیم تولیداتی را وارد می‌کنیم که خود پاشنه آشیل اقتصاد کشورمان شده است.

وی با بیان اینکه قطعاً با جهش تولید اختلال در بازار ارز درمان می‌شود، اضافه کرد: کاهش ارزش پول یکی از مشکلات اساسی کشور است اختلالاتی که در بازار داریم با تنوع تولید و جهش تولید درمان می‌شود و از رخ دادن بسیاری از خسارت‌های اقتصادی جلو گیری می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان ادامه داد: جهش تولید مشکلات سرمایه گذاری پایدار را مرتفع، رغبت سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری بیشتر، وابستگی صنعتی در حوزه‌های مختلف را رفع و درآمد‌های مالی را افزایش می‌دهد.

وی مردم را یکی از مهمترین مؤلفه‌های قدرت در تمامی زمینه‌ها دانست و افزود: در حکم رانی توحیدی نقش مردم در پیوند‌های اجتماعی حول محور امام و صیانت از ارزش‌ها و ساختار‌ها بسیار مهم و تعیین کننده است.

حجت الاسلام دیلمی بیان کرد: تقویت اراده تمدنی برای ساختن ایران قوی با تعاون و حضور حداکثری مردم می‌تواند مهمترین عامل برای شکستن ستون دشمن در حوزه‌های مختلف اقتصادی باشد.

وی افزود: مردم در طول انقلاب اسلامی نقش بسیار مهمی را ایفا کردند و هرکجا مردم وارد و در صحنه حاضر شدند باعث یاس و نا امیدی دشمن و پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران شد و این وعده خدا است هر کجایی که بر اساس نظام اخوت، تکلیف و مسؤولیت در صحنه حاضر شویم نصرت الهی با جبهه حق همراه خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغت اسلامی گلستان تصریح کرد: بستر سازی برای مردمی سازی اقتصاد امروز مطالبه جدی رهبری است و همه مکلف هستند برای تحقق این شعار وارد میدان شوند و گام‌های بزرگی بردارند چراکه مردمی سازی عملی اقتصاد راهکار شکستن جریان جنگ اقتصادی دشمن علیه نظام اسلامی و جبهه مقاومت است و باید این تهدید را تبدیل به فرصت کرد.

وی ابراز کرد: اگر عزم و اراده‌ها برای ساختن ایران قوی معطوف شود و در میدان عمل دولت مردان بستر حضور مردم را به عرصه اقتصادی فراهم کنند به فضل الهی ملت تمدن ساز ایران پیروز خواهد بود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار