کد خبر: ۱۶۰۴۵
بنیاد هدایت| حجت الاسلام میرمحمدیان مطرح کرد؛

۲۰۰ نشست با موضوع جهاد تبیین در کشور برگزار شده است

مدیرعامل بنیاد هدایت با اشاره به برگزاری سلسله نشست‌های «شهید شهرکی» در شهرستان‌های مختلف سراسر کشور گفت: تا کنون ۲۰۰ نشست به منظور توانمندسازی امامان محله و کنشگران مسجدی با موضوع جهاد تبیین برگزار شده است.
۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۲

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سیدناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت با اشاره به طرح «مسجد به مسجد» و عملیات «محله پیشرفت» که توسط بنیاد هدایت پیگیری و اجرایی شد، گفت: شبکه راهیاری بنیاد هدایت در طرح مسجد به مسجد به تک تک مساجد برتر شهرستان‌های مختلف سرکشی کرد و ضمن ثبت اطلاعات دقیق آن‌ها به تبیین و ترویج گفتمان امامت برای حلقه‌های میانی مساجد و محله‌ها پرداخت.

وی افزود: عملیات محله پیشرفت فصل جدیدی از فعالیت‌های بنیاد هدایت در راستای توانمندسازی شبکه امامت است، در این عملیات بر روی مقوله پیشرفت با محوریت مساجد محله‌ها تمرکز کردیم و جهاد تبیین را اساسی‌ترین لوازم تحقق پیشرفت می‌دانیم.

مدیرعامل بنیاد هدایت در ادامه سخنان خود گفت:  بر این اساس در بهمن و اسفند ماه ۱۴۰۲، پنج دوره آموزشی و کارگاهی به نام «آرمان» ویژه امامان محله شاخص سراسر کشور دو دوره آموزشی و کارگاهی به نام «شهیده فاتحی» ویژه شبکه بانوان فعال مسجدی(بانور) به صورت متمرکز در قم با بهره‌مندی از اساتید مجرب برگزار شد و در مجموع بیش از ۷۰۰ نفر در این دوره‌ها شرکت کردند.

حجت الاسلام میرمحمدیان با  اشاره به برگزاری رویداد ملی «شهید شهرکی» در امتداد عملیات محله پیشرفت ادامه داد:  این رویداد ملی باهدف توانمندسازی امامان محله‌ها و کنشگران مسجدی طراحی شد؛ سلسله نشست‌های شهید شهرکی از اواسط اردیبهشت ماه در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف برگزار شده و تا کنون مجموعا ۲۰۰ نشست توسط ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های مختلف با موضوع جهاد تبیین، به انجام رسیده است.

وی افزود: مفهوم پیشرفت و شاخصه‌های آن در اندیشه رهبر معظم انقلاب، یکی از موضوعاتی است ارائه می‌شود؛ ذیل این بحث، ویژگی‌های محله پیشرفت و اقداماتی که باید در این عرصه انجام شود، تبیین می‌شود. در نشست های  «شهید اصلانی» تلاش شد که تیم‌هایی برای جهاد تبیین در مساجد تشکیل شود، در این نشست آن تیم‌ها عملیاتی را طراحی و اجرا می‌کنند. در آخر همه تیم‌ها یکجا جمع می‌شوند و برخی از گروه‌ها عملیاتی که طراحی کرده‌اند را ارائه می‌کنند تا توسط اساتید مورد ارزیابی و اصلاح قرار گیرد.

ارسال نظر