کد خبر: ۱۶۲۳۲
انتشارات سوره مهر| سی‌و‌ششمین جلد از مجموعه «شخصیت‌های مانا» منتشرشد؛

«خلیل عمرانی» به کتابفروشی‌ها آمد

سی‌و‌ششمین جلد از مجموعه «شخصیت‌های مانا» نوشته مجید سعدآبادی و فریدون حیدری ملک‌میان به «خلیل عمرانی» اختصاص یافت.
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۰

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سی‌و‌ششمین جلد از مجموعه «شخصیت‌های مانا» نوشته مجید سعدآبادی و فریدون حیدری ملک‌میان به «خلیل عمرانی» اختصاص یافت.

این کتاب با نگاهی به زندگی خلیل عمرانی شاعر و ادیب معاصر، شخصیت و آثار او را بررسی می‌کند. عمرانی که امروز از او به عنوان پدر یاد می‌شود در زمان حیاتش بیش از هزار شاگرد انقلابی در حوزه ادبیات پرورش داده است.

کتاب مورد اشاره در سه فصل با عناوین «مروری کوتاه بر زندگی خلیل عمرانی»، «خدمات و فعالیت‌های فرهنگی، ادبی و اجتماعی» و «آرا، اندیشه‌ها و آثار» نگارش شده است. همچنین در پایان کتاب مذکورنیز منابع و ماخذ و اسناد و تصاویری برای مخاطب قرار داده شده است.

مجید سعدآبادی و فریدون حیدری سعی کرده‌اند در وصف عمرانی از معیارهای خیالی، وصف‌های تردیدآمیز و پنهان‌کردن اطلاعات پرهیز کنند تا مخاطب با مطالعۀ کتاب، تا حدودی با سبک زندگی و آثار خلیل عمرانی آشنا شود.

در مقدمه این کتاب درباره گردآوری اطلاعات این گونه نوشته شده است: «جمع‌آوری اطلاعات اولیه برای تدوین کتاب حاضر، بیش از هر روشی از شیوه مصاحبه میدانی و گفت‌وگو استفاده شده است. در ابتدا به‌رغم بی‌تمایلی خانواده عمرانی به مصاحبه، تنها اطلاعاتمان مطالب موجود در فضای مجازی، کتاب مشاهیر و مصاحبه با چند نفر از دوستان عمرانی بود. اما بعد از تلاش‌های بسیار توانستیم مصاحبه‌هایی تصویری و صوتی با فرزندان، همسر و برادر عمرانی تهیه کنیم. پس از پیاده‌کردن اطلاعات به دست آمده و مطالعه دقیق‌تر آنها، گفت وگوهایی با همکاران و شاگردانش انجام گرفت و برای پوشش کم وکاستی‌های گفت وگوهای قبلی و سؤال‌های تکمیلی، مصاحبه‌هایی با خانواده و دوستان وی صورت گرفت. بخش دیگری از اطلاعات کتاب با روش پرسش و پاسخ در فضاهای مجازی با شاگردان، همکاران و دوستانش به دست آمد. نیز از خلال دیدارها و جلسات کنگره‌ها و جشنواره‌های دو سال اخیر بر دانسته‌هایمان از عمرانی افزوده شد.»

خلیل عمرانی «شخصیت‌های مانا» با شمارگان 500 نسخه و با قیمت 98 هزار تومان توسط انتشارات سوره مهر در بازار نشر موجود است.

ارسال نظر