دسترسی سریع
کد خبر: ۲۶۷۷
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل؛

مدارس صدرا مبدا تحول فرهنگی جامعه باشند

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل بر تربیت دینی دانش آموزان تاکید کرد و گفت: مدارس صدرا باید مبدا تحول فرهنگی در جامعه باشند.

به گزارش عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در مراسم «سپاس معلم» در سالن اجتماعات دبیرستان دخترانه صدرای ولایت اردبیل در سخنانی تهذیب و تربیت را مقدم بر تعلیم و آموزش های مدارس عنوان کرد و گفت: در راستای تربیت نیروهای متعهد و کارآمد در مدارس بایستی در تربیت دینی و ارزش های اخلاقی در دو بخش معلم و دانش آموز تلاش کرد.

وی دانش آموز را امانت در دست معلمان دانست و افزود: نوع برخورد و طرز تفکر معلم مستقیما در تربیت دانش آموز تاثیر گذار بوده و باید در رسیدن به غایت نهایی که تعلیم و تربیت همراه با آموزه های دینی است تلاش مضاعف صورت گیرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل تاکید کرد: هدف از آموزش دینی تنها افزایش معلومات دینی دانش آموزان نیست، بلکه هدف اصلی، پرورش ایمان و نیل به تربیت دینی و الهی است. به عبارت دیگر، هدف اصلی " دین آموزی" نیست بلکه " تدین " است.

نخبه پروری چشم انداز اصلی مدارس صدرا برای تربیت نیروهای انقلابی

حجت‌الاسلام جعفرزاده بر نخبه پروری در مدرسه صدرا تاکید کرد و افزود: طرح فرهنگی و تربیتی «دختران حاج قاسم» از مهم ترین مسائل مربوط به پرورش افکار و اندیشه انقلابی و دینی نسل جوان است که در مدارس دخترانه صدرا با استقبال شایسته دانش آموزان مواجه شده که برای غنی سازی محتوا و گستردگی فعالیت ها باید معلمان پرورشی و مربیان طرح امین در دوره های توانمندسازی و کارگاه های آموزشی شرکت کرده تا بتوانند نیروی انسانی متعهد و انقلابی تربیت کنند.

وی با تقدیر از زحمات معلمان، کادر اجرایی و آموزشی مدرسه دخترانه صدرای اردبیل، خواستار توجه به ارتقای سطح دانش روز و علوم ارتباطات در حوزه فضای مجازی شد و گفت: روانشاسی و نوع ارتباط با نوجوانان و جوانان باید به طرز صحیح در مدارس رعایت شود تا شاهد ارتباط گیری قوی دانش آموزان با معلمان بود و اثرگذاری تربیت دینی ارتقا یابد.

آغاز ثبت نام مدرسه دخترانه صدرای اردبیل برای سالتحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱

در ادامه مریم شفایی مدیر مدرسه دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت اردبیل نیز در سخنانی ضمن ارائه گزارش اجمالی از فعالیت های آموزشی و تربیتی این مدرسه از حمایت های مستمر اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل تقدیر کرد و افزود: هدف اصلی از فعالیت مدرسه علوم و معارف اسلامی، تربیت نسل نوجوان و جوان به‌عنوان آینده‌سازانی معتقد و متعهد برای حضور در اجتماعات بزرگ‌تر و تحویل نیروی انسانی متخصص و متدین در بطن جامعه اسلامی است.

وی افزود: ثبت‌نام برای سالتحصیلی جدید در مدرسه دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرای اردبیل از ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به مدرسه دخترانه صدرای اردبیل واقع در شهرک کارشناسان جنب شهرداری (شماره تماس ۰۴۵۳۳۷۳۰۸۲۲) یا سایت سازمان مدارس صدرا به نشانی ttp://imso.ir مراجعه کنند.

در پایان با اهدای لوح سپاس و هدایایی از معلمان، مدیر، معاونین آموزشی و اجرایی، رابط مدرسه و نیز نماینده انجمن اولیا و مربیان تجلیل و از زحمات آنان در طول سالتحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ قدردانی شد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار