دسترسی سریع
کد خبر: ۲۸۲۹
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹

برگزاری دوره تربیت مربی رویداد «دختران حاج قاسم» اردبیل در مشهد

مسئول امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل از اجرای دوره تربیت مربی رویداد دختران «حاج قاسم» اردبیل در مشهد خبر داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اردبیل، سارا حقی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل در سخنانی به اجرای طرح فرهنگی «دختران حاج قاسم سلیمانی» ویژه گروه سنی نوجوان و جوان اشاره کرد و گفت: با هدف تحقق شعار «پرورش مقدم بر آموزش و یا آموزش و پرورش»، سازمان علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی طرح فرهنگی، تربیتی ««دختران حاج قاسم سلیمانی» را در مدارس هدف اجرا می‌کند.

وی گفت: مدارس هدف این طرح در مرحله اول، مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت است که پس از اجرای موفق و دریافت بازخورد مناسب، در مرحله دوم عموم مدارس استان اردبیل زیر پوشش طرح «دختران حاج قاسم سلیمانی» قرار خواهند گرفت تا به نتیجه اصلی طرح که تعلیم و تربیت ایرانی، اسلامی دانش آموزان مدارس است، دست یابیم.

مسئول امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل، در رابطه با اهمیت این طرح گفت: رسالت اصلی رویداد «دختران حاج قاسم سلیمانی» در قالب طرحی به همت بخش بانوان مدارس صدرا صورت پذیرفته که سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان متولی و مسئول اجرایی این طرح تعداد قریب به ۲۰۰ دانش آموز را توسط مربیان طرح امین و دبیران پرورشی آموزش داده و مطالب و سرفصل های مدنظر را به دختران نوجوان و جوان ارائه کرده است.

هویت بخشی به نوجوانان اولویت اصلی ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی

حقی به برگزاری دوره تربیت مربی رویداد دختران «حاج قاسم سلیمانی» ویژه دانش آموزان مدرسه صدرای اردبیل اشاره کرد و گفت: سعی داریم تا با معرفی این طرح، بارقه‌ی امید را در دل دغدغه‌مندان فرهنگی استان و فراتر از آن در سطح کشور روشن نگاه‌داریم.

وی در رابطه با ویژگی‌های این طرح تصریح کرد: از ویژگی‌های مهم این طرح آن است که برای فارغ‌التحصیلان طراحی‌شده است، که شاید نوجوان در این دوره به‌نوعی در مرحله تغییر هویت خود از جنبه‌های گوناگون بوده و هویت دانش آموزی خود را از دست‌داده است و این بحران هویت تهدیدی است که می‌تواند با برنامه‌ریزی تبدیل به فرصت شود.

برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و سوغات اردبیل در اردوی مشهد مقدس

مسئول امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل به عناوین برنامه های دوره تربیت مربی رویداد دختران «حاج قاسم سلیمانی» اشاره کرد و گفت: دختران نوجوان و جوان، در اقدامی فرهنگی بوم طراح عملیات فرهنگی، گروه های دوستانه تشکیل داده و وارد آدرس ttps://form.rahiyanekosar.ir/view.php?id=2278097 شده و موارد خواسته شده رو تکمیل کرده و در برنامه های کارگاه بوم، عملیات حرم، کارگاه های آموزشی، گعده گروه ها با مسئولین و نیز ارائه ها و جمع بندی مطالب دوره شرکت کردند.

وی به برنامه های اختصاصی دانش آموزان اعزامی از استان اردبیل به این دوره آموزشی اشاره کرد و گفت: برپایی غرفه محصولات فرهنگی و سوغاتی اردبیل از جمله عسل سبلان و حلوی سیاه، محصولات فرهنگی و دلنوشته های ادبی، بسته های آموزشی احکام سه دقیقه و نیز برگزاری طرح «مرام مهدوی» در راستای اجرای «کمک مومنانه» و توزیع مواد غذایی در بین نیازمندان از برنامه های منحصر بفرد استان اردبیل در اردوی مشهد مقدس است.

«آتش به اختیار» لازمه فعالیت های فرهنگی در جامعه کنونی است

حقی در پایان خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد در عرصه امور فرهنگی کار به‌جایی رسیده است که آتش به اختیار بیش از هر جای دیگری معنا و مصداق یافته است. طراحان" طرح جامع دوره تخصصی دختران حاج قاسم سلیمانی" با اجازه آتش به اختیار این گام را برداشته‌اند و امید آن دارند که در جبهه‌های فرهنگی دنیای اسلام، خاکریز دشمن را عقب برانند.

گفتنی است، دوره آموزشی دوره تربیت مربی رویداد دختران «حاج قاسم سلیمانی» با حضور اعضای این طرح از سراسر کشور و نیز از استان اردبیل با حضور مسئول امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل و برگزیدگان طرح «دختران حاج قاسم» از تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه آغاز و تا ۲۶ اردیبهشت در مجتمع فرهنگی، رفاهی ولایت حوزه علمیه مشهد برگزار می‌شود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار