دسترسی سریع
کد خبر: ۸۰۲۲
۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹
در جلسه ستاد اجرایی اعتکاف استان اردبیل مطرح شد؛

تشکیل شبکه جهادگران معنوی اعتکاف در راستای جهاد تبیین

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل در جلسه ستاد اجرایی اعتکاف گفت: در جهت استمرار فعالیت‌های فرهنگی معتکفین، شبکه جهادگران معنوی اعتکاف پس از اجرای مراسم تشکیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در اولین جلسه ستاد اجرایی اعتکاف در سخنانی آمادگی معنوی برای درک فضائل ماه‌های رجب، شعبان و رمضان را در برپایی مراسم معنوی اعتکاف عنوان و اظهار کرد: فریضه اعتکاف از ابتدای نزول قرآن به عنوان یک دستور دینی برای سوق دادن فرد، خانواده و جامعه به سمت معنویت به مومنین توصیه شده‌است.

وی بر ضرورت جریان‌سازی و اطلاع‌رسانی گسترده مراسم معنوی اعتکاف در سطح جامعه تاکید کرد و گفت: معنویت و خلوت با معبود نیاز بشریت در عصر کنونی است و درمان بسیاری از مشکلات در تمسک جستن به درگاه الهی است که اعتکاف از جمله راه‌های تقرب به ذات احدیت است، بنابراین آماده‌سازی و اطلاع‌رسانی برای برپایی باشکوه این مراسم به عنوان گام اول باید به نحو احسن انجام شود.

سازمان تبلیغات اسلامی کمیته محتوا بخشی اعتکاف است

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل تدوین برنامه‌های اجرایی و تلاش برای برگزاری با شکوه مراسم اعتکاف را از دیگر ضرورت‌های اجرایی ستاد اعتکاف عنوان کرد و گفت: برنامه‌های اجرایی در ایام اعتکاف در بخش‌های مختلف اعم از پذیرش، تغذیه، اجرای برنامه‌های فرهنگی و تأمین امنیت و سلامت معتکفین بر عهده اعضای ستاد برگزاری اعتکاف متشکل از نیروهای مردمی و نمایندگان ادارات فرهنگی است.

حجت‌الاسلام جعفرزاده گفت: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان مسئول کمیته محتوا بخشی به مراسم اعتکاف سخنرانان و مشاوران دینی اعم از برداران و خواهران را به مساجد محل اعتکاف اعزام می کنند تا در غنابخشی به حضور معنوی معتکفین تاثیرگذار باشد.

شبکه جهادگران معنوی اعتکاف در راستای جهاد تبیین تشکیل می‌شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل به اقدامات فرهنگی پس از مراسم اعتکاف اشاره کرد و گفت: پس از اجرای مراسم اعتکاف، معتکفین و فعالان اجرایی این مراسم در شبکه‌ای منسجم در راستای جهاد تبیین ثبت می‌شوند تا پس از اعتکاف نیز برنامه‌های فرهنگی با استمرار ادامه داشته باشد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده نگاه تمدنی به اعتکاف را اولویت اصلی ستاد اجرایی عنوان کرد و گفت: مسجد به عنوان مأمن است و جایگاه اجتماعی باید در رأس امور قرار گیرد، همان‌گونه که مسجد جامع هر شهر ارجحیت در برگزاری اعتکاف دارد باید تمدن سازی در راستای اجرای اعتکاف با در نظر گرفتن نقش اجتماعی مساجد صورت گیرد.

وی در بخش دیگری توجه به دانش‌آموزان و نسل جوان جامعه را در مراسم اعتکاف مهم برشمرد و افزود: دشمن همواره در صدد فاصله انداختن بین معنویت و نسل جوان است، اما هرگز در این توطئه موفق نشده است چرا که همگان شاهدیم در هر موقعیتی که فعالیت فاخر و برنامه‌های شاخص فرهنگی اجرا شده جوانان استقبال گسترده‌ای داشته و همواره در پذیرش مبانی دینی و فرهنگی پیشقدم هستند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل در پایان مراسم ضمن تجلیل از خادمان مراسم اعتکاف در سال‌های قبل، از رسانه ملی در جهت پوشش خبری گسترده این فریضه الهی درخواست همکاری کرد.

 

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار