دسترسی سریع
کد خبر: ۱۰۰۸۵
۰۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶
در حاشیه نشست آموزشی «مردمی‌سازی فعالیت‌های قرآنی کشور» صورت گرفت

امضای تفاهم‌نامه همكاری میان سازمان دارالقرآن و معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه

آیین امضای تفاهم‌نامه میان معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه و سازمان دارالقرآن الکریم در حاشیه نشست آموزشی «مردمی‌سازی فعالیت‌های قرآنی کشور» از سوی حجت الاسلام علی تقی‌زاده رییس سازمان دارالقرآن الکریم و حجت الاسلام محمد عالم زاده نوری معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه با هدف مشارکت و اجرای فعالیت‌های قرآنی برگزار شد.

تفاهم نامه میان سازمان دارالقرآن و معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه امضاء‌ شدبه گزارش‌ روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محمد عالم زاده معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با سازمان دارالقرآن الکریم گفت: همکاری و تعامل مشترک میان سازمان دارالقرآن الکریم و معاونت تهذیب و تربیت به همراه مشارکت در فعالیت‌های علمی و آموزشی، قرآنی، تحقیقی و پژوهشی قرآن کریم درسطوح مختلف و لایه‌های متنوع برای حوزه‌های علمیه از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است. 

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه افزود: حوزه‌های علمیه پرچم دار فعالیت‌های قرآنی است و امیدواریم در ادامه نیز سرسلسله فعالیت‌های قرانی باشند. افراد و شخصیت‌های برجسته و متنوع حوزوی در زمینه حفظ، روانخوانی، روخوانی، مفاهیم، تدبر فعالیت کرده و آموزش می‌بینندـ. 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تفاهم‌نامه تا چه اندازه میتواند باعث بستری به جلو برای گسترش فرهنگ قرآنی قرار داشته باشد، گفت:فعالیت‌های قرآنی باید هم در حوزه‌های علمیه و هم در جامعه اسلامی در راس قرار داشته باشد. همه شئون اجتماعی و حیات زیر پوشش قرآن کریم و چتری برای جامعه است.

وی ادامه داد: پژوهش و امور تبلیغ و مدیریت حوزه‌های علمیه باید سبقه قرآنی داشته باشد و درجامعه اسلامی انتظار میرود اقتصاد، تعلیم و تعلم، نظام اداری و مدیریتی بویی از قرآن داشته باشند. در واقع باید همه خرده نظامات زیر پوشش قرآن بدرخشند تا ما شاهد سبک زندکی قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه باشیم.
 
حجت‌الاسلام عالم زاده نوری با تاکید بر اینکه در جامعه اسلامی نباید رفتار‌های غیر قرآنی مشاهده شود، ادامه داد:اصحاب قرآن و جامعه قرآنی باید این نگاه را داشته باشند تا جامعه را به صورت یکپارچه هدایت و تربیت کنند. باید منش و شئون امت و جامعه اسلامی با شیوه و منش و شئون قرآنی هم تراز بوده و استاندارد قرآنی داشته باشد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار