کد خبر: ۱۰۸۵۲
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان:

جهاد دانشگاهی در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی نقش بسیار مهمی دارد

حجت‌الاسلام رضا دیلمی با تأکید بر اینکه ترسیم جوان مؤمن انقلابی در قامت دانشگاه باید تبدیل به یک رویکرد ویژه شود، گفت: جهاد دانشگاهی در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی نقش بسیار خطیر و مهمی دارد.
۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت‌الاسلام رضا دیلمی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تلفیق جهاد به‌عنوان یک رویکرد انقلابی با علم و دانشگاه در واقع یک پیوستگی فاخری بین علم و تقوا و ایمان ایجاد کرده است، لذا جهاددانشگاهی نه تنها یک نهاد بلکه یک فناوری نوین انقلابی بوده که با همت جوانان مومن انقلابی در سیر تمدنی گام برداشته است.

معاون فرهنگی و تبلیغی اداره‌کل تبلیغات اسلامی گلستان ضمن اشاره خدمات کم‌نظیر و فاخر جهاد دانشگاهی گفت: از جمله رویکردهای مهم جهاددانشگاهی می‌توان به ایجاد تشکیلات آموزشی در زمینه توانمندسازی و مهارت‌افزایی، ارائه خدمات علمی و فنی، پیگیری طرح تحقیقاتی، تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی و انقلابی در مقابله با جریان فرهنگ غربی نام برد.

وی با بیان‌ اینکه جهاد دانشگاهی یکی از رویش‌های انقلاب است، افزود: ساخت یک ایران قوی در حوزه‌های علمی، فنی و تحقیقاتی و فرهنگی یکی ار موضوعات جدی و مهمی است که در جنگ ادراکی شناختی باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

حجت‌الاسلام دیلمی با تأکید بر اینکه ترسیم جوان مؤمن انقلابی در قامت دانشگاه باید تبدیل به یک رویکرد ویژه شود، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی با رویکرد علم و فناوری از جوان‌ها استفاده بهینیه کرده و از طرفی چون جوانان موتور پیشران گام دوم انقلابی هستند، لذا جهاد دانشگاهی در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی نقش بسیار خطیر و مهمی دارد.

وی با بیان‌ اینکه جهاد دانشگاهی در تلاش است با استفاده از جوانان مؤمن انقلابی یک شبکه قوی را ترسیم بکند تا در کنار همدیگر بتوانند بسیار از گره‌ها و مشکلات موجود در جامعه را رفع کند، خاطرنشان کرد: از آنجا که این استان دارای اقوام مختلف و مواهب الهی بسیاری است، لذا بسیاری از اقدامات پژوهشی جهاددانشگاهی براساس زیست بوم استان طراحی شده و امیدواریم این نهاد انقلابی بتواند با بسترسازی مناسب و بهره‌گیری از ظرفیت این استان آن را به سمت پویایی و دانایی و پیشرفت ببرد.

ارسال نظر