کد خبر: ۱۴۰۹۴
اردبیل| معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل خبر داد:

اعلام آمادگی روحانیون برای همکاری با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل از همکاری این اداره و روحانیون با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل خبر داد.
۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سید محسن محسنی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی اردبیل در جلسه «مجمع فرهنگی و تبلیغی خادمین اهل بیت (ع)» در سخنانی با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه و تبریک اعیاد شعبانیه در سخنانی اظهار کرد: تشکیل مجمع فرهنگی و تبلیغی با حضور روحانیون عامل موثری در تقویت همبستگی و حمایت مردم برای بازسازی عتبات عالیات است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل به فعالیت ستاد بازسازی عتبارت عالیات از سال ۱۳۸۲ در استان اردبیل اشاره کرد و افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات با همکاری مردم در سطح بین الملل فعالیت می‌کند که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پایه گذار این امر خیرخواهانه در کشور بود.

وی با ابراز خرسندی از فعالیت شایسته ستاد بازسازی عتبات عالیات در توسعه ۲۰ برابری حرم حضرت امیرالمومنین (ع)، گفت: صحن حضرت زهرا (س) باعث عزت و افتخار اسلام  بوده و توسعه و گسترش فضای زیارتی  حرکتی تمدن ساز در راستای رونق گردشگری اسلامی است.  

حجت الاسلام محسنی از آمادگی روحانیون برای همکاری با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل خبر داد و گفت: روحانیون مستقر، هیئات مذهبی، فعالان فرهنگی و تبلیغی تحت نظارت اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل آماده همکاری با ستاد عتبات عالیات استان اردبیل هستند.

ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل حائز رتبه برتر کشور است

در ادامه اسفدیار هوشیار رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل در سخنانی با بیان اینکه مردم استان اردبیل همچنان در کمک به این ستاد پیش قدم بوده، افزود: به رغم تأثیرتورم و گرانی بر همه فعالیت‌های اجتماعی و مذهبی، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل در سال‌های متمادی موفق به کسب رتبه برتر در بین ستاد‌های بازسازی عتبات عالیات کشور شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل افزود: از زمان تشکیل این ستاد تاکنون اغلب تعهدات آن در زمینه کمک به بازسازی صحن‌های مطهر اهل بیت (ع) عتبات عالیات در کشور عراق محقق شده و این ستاد از ستاد‌های موفق و برتر کشور در انجام تعهدات سالانه است.

هوشیار به سخنی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: ماندگارترین کار در جمهوری اسلامی ایران بازسازی عتبات عالیات و رسیدگی به حرمین شریفین است.

اجرای پویش «هر نفر، یک کاشی» در راستای بازسازی عتبات عالیات

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل به اجرای پویش «سهم هر نفر یک کاشی» اشاره کرد و گفت: صحن حضرت زینب (س) ۱۶۰ هزار متر مربع شده و در مرحه کاشی کاری است که در اجرای پویش «هر نفر یک کاشی» به ارزش ۲۰۰ هزار تومان که با شرکت در این پویش، نام هر شخص در پشت کاشی نوشته شده و در صحن نصب خواهد شد.

وی افزود: بازسازی،  تنظیف و توسعه حرم‌ها بر عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات است و به شعاعی که رهبرمعظم انقلاب (مدظله العالی) فرمودند، حرمین شریفین در نجف و کربلا آزاد سازی و خریداری شده و در مرحله طراحی است.

هوشیار افزود: در شهر نجف حرم مطهر حضرت علی (ع) ۲۲۰ هزار متر مربع افزایش یافته که ایام مختلف بویژه در اربعین حسینی با احترام و ابهت خاصی از زائرین پذیرایی و استقبال می‌شود.

وی افزود: علاوه بر این هزینه ساخت یک متر مربع از صحن حرم حضرت زینب (س) نیز به ارزش ۵ میلیون تومان اجرا می‌شود که به شرکت کنندگان در این کار خیر سند افتخاری اعطا‌ می‌شود.

ضرورت تقویت همکاری روحانیون با ستاد بازسازی عتبات عالیات

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات بر ضرورت همکاری گسترده روحانیون با ستاد بازسازی عتبات عالیات تاکید کرد و گفت: همکاری مستمر امور روحانیون با هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل در راستای تعامل با ستاد بازسازی عتبات عالیات باید تقویت شود.

هوشیار افزود: توجیه علمای کاروان‌های زیارتی، مداحان و روحانیون هیئات مذهبی،  امامان جماعت در راستای شناسایی و جذب خیرین باید در راستای کمک به بازسازی عتبات عالیات انجام شود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار