کد خبر: ۱۴۴۴۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی مطرح کرد:

«مسطورا» طرحی برای زندگی با آیه‌های قرآن

حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی با اشاره به اینکه «مسطورا» طرحی برای زندگی کردن با آیه‌های قرآن است، گفت:در این طرح قرار است ۳۰ فراز قرآنی در ماه رمضان مورد حفظ عمومی قرار گیرد.
۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵

«مسطورا» طرحی برای زندگی با آیه‌های قرآنبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی صبح شنبه در نشست خبری با موضوع طرح «زندگی با آیه‌ها» بیان کرد: در رمضان سال جاری طرح ملی مسطورا (زندگی با آیه‌ها) شکل‌گرفته که همه ضلع‌های فرهنگی کشور پای‌کار اجرای آن آمده‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بابیان اینکه این طرح در طول سه سال اجرایی می‌شود، گفت: برنامه بر این است که در هر استان ۳۰ فراز قرآنی در ماه مبارک رمضان مورد حفظ عمومی قرار بگیرد و در مراسم‌های جز خوانی و صداوسیما، بیلبوردهای شهری و سایر برنامه‌ها این آیه‌ها مورد تأکید قرار گیرد.

۱۵۰ فراز ویژه قرآنی در طرح مسطورا

حجت‌الاسلام سالاری مکی اظهار کرد: درمجموع در این طرح در طول سه سال ۱۵۰ فراز قرآن مورد دقت، تدبر، حفظ و … قرار خواهد گرفت تا درنهایت تبدیل به یک گفتمان در جامعه شود.

وی از برگزاری جُنگ‌واره های خانوادگی و تهیه پیک دانش‌آموزی ویژه این طرح در استان خبر داد و افزود: بالغ‌بر هزار و ۲۰۰ مبلغ قرآنی از خارج و داخل استان در ماه مبارک رمضان در استان فعالیت خواهند کرد که در قالب کارگاه‌های تدبر قرآنی اجرای طرح مسطورا را در اولویت خواهند داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: همچنین مجموعه تولیدات مکتوب و رسانه‌ای برای این ۱۵۰ فراز همگی در سایت « https://zendegibaayeha.com » بارگذاری شده است تا همیشه در دسترس علاقه‌مندان باشد.

حجت‌الاسلام سالاری مکی گفت: همچنین در سایت طرح ملی مسطورا کتابچه حفظ؛ کتاب منبر برای عموم، منبر برای بانوان؛ منبرهای روزانه برای تبیین ۳۰ فراز متشکل از مواد سخن آیه روایت داستان…» بارگذاری شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: جهت شرکت در طرح ملی مسطورا علاقه‌مندان عدد پنج را به ۳۰۰۰۱۹۳۸ ارسال نمایند.

همکاری هزار و ۲۰۰ مبلغ در عملیات رمضان

حجت‌الاسلام سالاری بیان کرد: بالغ‌بر هزار و ۲۰۰ مبلغ قرآنی از خارج و داخل استان در ماه مبارک رمضان در استان فعالیت خواهند کرد که در قالب کارگاه‌های تدبر قرآنی اجرای طرح مسطورا را در اولویت خواهند داشت.

وی درزمینهٔ موضوع انتخابات اظهار کرد: شکرانه حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی این است که منتخبان دغدغه کار مردم را داشته باشند و گره‌های اجتماعی و اقتصادی موجود در خراسان جنوبی در حوزه‌های مختلف چون راه، پروژه ریلی استان و … را رفع کنند.

ارسال نظر