کد خبر: ۱۴۹۶۷
دارالقرآن الکریم | دبیر نهضت ملی زندگی با آیه‌ها مطرح کرد

«زندگی با آیه‌ها»؛ گامی بلند و موثر در ابتدای مسیری طولانی

حجت‌الاسلام علی تقی زاده رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در پیامی از رهبر معظم انقلاب به دلیل اظهار لطف ایشان به پویش زندگی با آیه ها قدردانی کرد و گفت: حرکت هم‌افزای ملی قرآنی در ماه مبارک رمضان گام بلند و موثر در ابتدای مسیری طولانی برای تبدیل مفاهیم قرآنی به مسلمات فکری در جامعه است.
۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی حجت‌الاسلام علی تقی زاده، دبیر نهضت ملی «زندگی با آیه‌ها»، در پیامی، حرکت هم افزای ملی قرآنی در ماه مبارک رمضان را گام بلند و موثر در ابتدای مسیری طولانی برای تبدیل مفاهیم قرآن به مسلمات فکری در جامعه خواند و از اظهار لطف مقام معظم رهبری نسبت به این طرح قدردانی کرد.

در متن این پیام آمده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ

«إِنَّ هَٰذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ وَ یُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ»  

قرآن کریم، کتاب زندگی و هدایت عموم مردم است، کتابی برای انتخاب بهترین و اطمینان‌بخش‌ترین مسیر زندگی که سعادت دنیوی و اخروی انسان‌ها، تنها در سایه‌سار آیات نورانی آن تحقق می‌یابد.  

به لطف خداوند متعال، در ماه مبارک رمضان امسال، با مشارکت تحسین برانگیز فعالان مردمی و حمایت شایسته و مناسب ظرفیت‌های حاکمیتی و دولتی، شاهد شکل‌گیری یک جریان هم‌افزای ملی قرآنی با عنوان کوتاه، ولی گویا و صمیمی «زندگی با آیه‌ها» بودیم. جریانى که بحمدالله مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دو مرتبه، از جمله در خطبه‌های نماز عید سعید فطر، از برنامه‌های قرآنی امسال با تعابیری همچون «جلوه قرآن در سراسر این ماه، چشم‌گیر بود»، «از نقاط برجسته ماه مبارک امسال، برنامه‌ها و تفاوت‌های قرآنی بود» و «از همیشه درخشان‌تر و زیباتر جلوه کرد»، تعریف و تمجید نمودند که موجب خرسندی و امیدواری جامعه فرهنگی، قرآنی و اصحاب رسانه شده و خستگی ماه‌ها تلاش بی‌وقفه را از دل و جان تمامی خادمان قرآن زدود.

بی‌تردید اجرای موفق این طرح هم‌افزا، با مشارکت میلیونی مردم عزیز ایران، بدون تلاش‌های جهادی و شبانه‌روزی جریان‌های مردمی، دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف قرآنی و فرهنگی امکان‌پذیر نبود. هنیئاً لکم، این تمجید رهبر انقلاب از مجاهدت‌ها و زحمات شما عزیزان.  

همانطور که مستحضرید «زندگی با آیه‌ها» طرحی چند ساله است که اجرای گام نخست آن در ماه مبارک رمضان امسال صورت گرفت و همه باید آماده برداشتن گام‌های مؤثرتر بعدی آن باشیم. به همین جهت، از تمام عزیزانی که در این طرح ارزشمند ملی مشارکت داشتند، خواهشمندیم ضمن ارائه گزارش دقیقی از میدان، با نقد و بررسی و ارائه پیشنهاد‌های سازنده، ما را از نظرات ارزشمند خود در جهات مختلف «راهبردی»، «محتوایی» و «اجرایی» بهره‌مند فرمایند، تا به فضل الهی در ادامه این مسیر نورانی و در راستای «گفتمان‌سازی مفاهیم اساسی قرآن کریم» در سطوح مختلف جامعه اسلامی و «عمل به آموزه‌های این کتاب زندگی‌ساز»، شاهد برداشتن گام‌های بلندتر و اثربخش‌تری باشیم.  رجاء واثق داریم با عنایت و توجه ویژه الهی، برکت و نورانیت کلام‌الله مجید و توجهات اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) با شتابی فزاینده در جهت دست‌یابی هرچه سریع‌تر به آرمان‌های جامعه قرآنی، به توفیقات بزرگتری نائل گردیم.

و من الله التوفیق و علیه التکلان

ارسال نظر