کد خبر: ۱۶۰۸۴
حوزه هنری| تا روز چهارشنبه 31 مرداد؛

مهلت ارسال اثر به دومین جشنواره ملی شعر «دادخند» تمدید شد

مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره ملی شعر طنز عدلیه «دادخند» تا پایان روز پنج شنبه 31 خرداد بود که با اشاره به استقبال کم نظیر شاعران و هنرمندان کشور از این رویداد ادبی هنری تا روز چهارشنبه 31 مرداد تمدید شد.
۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۰

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، دومین جشنواره شعر طنز عدلیه با عنوان«داد خند» توسط دادگستری کل استان یزد، حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد برگزارخواهد می شود.

براساس این گزارش با توجه به استقبال خوب شاعران کشوراز نخستین دوره این جشنواره علی‌رغم فراخوان استانی با تصمیم شورای سیاست‌گذاری مقرر شد تا دومین جشنواره به صورت ملی در سه بخش با عنوان فرهنگ همراه، قضایی با عنوان قوه قوی و ویژه  برگزار می شود.

جشنواره مورد اشاره در راستای اجرای سند تحول و تعالی قوه قضاییه و ایجاد زمینه‌های ارتباط بیشتر دستگاه قضایی با اقشار تأثیرگذار اجتماعی همچون هنرمندان، نویسندگان، شاعران و طنزپردازان برگزار می شود.

شناخت سختی‌های کار قضایی و ایجاد دیدی واقع بینانه از تلاش‌های قوه قضاییه، تقویت ارتباط مردم با عدلیه، استفاده از ظرافت، دقت و نگاه خاص شعرا و هنرمندان برای اطلاع‌رسانی از جرایم و آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار به منظور ارائه آموزش‌های پیشگیرانه، کشف استعداد‌های ادبی در حوزه شعر طنز، تولید محتوا و خلق آثار ادبی مانا و اثرگذار در زمینه عدلیه از اهداف این جشنواره است.

مهلت ارسال آثار شاعران، طنزپردازان و علاقه‌مندان تا پایان روزپنج شنبه 31 خرداد بود که با اشاره به استقبال کم نظیر شاعران و هنرمندان کشور از این رویداد ادبی هنری  با نظر شورای سیاستگذاری جشنواره مهلت ارسال اثر تا روز چهارشنبه 31  مرداد تمدید شد.

تمدید بیش از ۲ ماهه این جشنوراه به دلیل تقارن اختتامیه با چهلم رئیس جمهور محترم و شهدای خدمت و به سبب آن برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و فضای حاکم بر کشور در ان ایام است. همچنین با عنایت به در پیش بودن ماه محرم، صفر و پس از آن حماسه عظیم اربعین جمع بندی دبیرخانه جشنواره بر تمدید مهلت ارسال اثر تا پایان مردادماه بود. علاقه مندان برای شرکت در جشنواره مذکور فرصت دارند آثار نثر و نظم خود را در موضوعات و قالب‌های مطرح شده در متن فراخوان به رایانامه www.adlieyazd.ir ارسال کنند.

 

 

ارسال نظر