کد خبر: ۱۶۳۶۹
حوزه هنری| با حضور کشورهای مقاومت؛

جشنواره سرود «یدا بید» در بصره برگزارشد

جشنواره بین‌المللی سرود «دست در دست» با حضور گروه‌های سرود کشورهای لبنان، بحرین، عراق و ایران و شخصیت‌های برجستۀ سرود توسط مرکز الجنوب الثقافی بصره و حوزه هنری انقلاب اسلامی در بصره برگزار شد.
۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۱

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، دومین جشنواره سرود بین المللی«دست در دست» توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی و مرکز الجنوب الثقافی بصره در روزهای ۴ و ۵ و ۶ تیر همزمان با ایام عید بزرگ غدیر با حضور گروهای سرود از کشورهای بحرین، لبنان، ایران و عراق و شخصیت‌های فرهنگی و اجتماعی کشورهای محور مقاومت و اقشار مختلف مردم در بصره برگزار شد.

حجت الاسلام شیخ علی خازم، عضو شورای مرکزی حزب الله و رئیس تجمع علمای مسلمین در لبنان در این جشنواره درباره اهمیت برپایی جشن‌های غدیر و ضرورت پرداختن به نهج‌البلاغه سخنرانی کردند.

گروه سرود وعده السماء از بحرین، گروه سرود موعود از لبنان، عباس رحیمی از البرز، گروه سرود نغمه‌های جنوب از خرمشهر، گروه سرود مختار از اهواز و گروه‌های سرود فاطمیون و نرجس از عراق در جشنواره مورد اشاره حضور داشتند.

گفتنی‌است ابوذر روحی از ایران محمد غلوم از بحرین حسین خیرالدین از لبنان و اشرف التمیمی از عراق آخرین کار سرود مشترک خود را در مسجد خطوه امیرالمؤمنین بصره برای 5 هزار نفر از مردم حاضر در مراسم رونمایی و اجرا کردند.

 

تعداد بازدید : 0
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار