مدیر مرکز رسانه اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری تشریح کرد:

اقدامات رسانه‌ای انجام شده در راستای اجرای طرح زندگی با آیه‌ها

مدیر مرکز رسانه اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با تشریح تمهیدات رسانه‌ای این مرکز ویژه عملیات محرم، گفت: هماهنگی با فعالین رسانه‌ای استان جهت انتشار گسترده تولیدات ویژه این عملیات، فضاسازی محیطی و اجرای رادیو محرم بخشی از اقدامات انجام شده است.
۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۱

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سجاد محمدی، مدیر مرکز رسانه اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تمهیدات رسانه‌ای عملیات محرم در استان، اظهار کرد: هر ساله پیش از فرارسیدن ایام محرم یک شعار محوری به صورت کشوری برای هیات‌ها درنظر گرفته می‌شود و فضاسازی محیطی براساس این شعار صورت می‌گیرد.

وی افزود: امسال عملیات محرم با محوریت آیات قرآن کریم با موضوع مقاومت طراحی شد و شعار محوری درنظر گرفته شده نیز «آزادگان عالم در خیمه حسین‌اند» است که با توجه به همین رویکرد انتخاب شده است.

مدیر مرکز رسانه اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: متناسب با شعار درنظر گرفته شده طرح‌های گرافیکی به صورت کشوری تولید و به استان‌ها ارسال شد که این طرح‌ها دراختیار هیات‌ها قرار گرفت در این استان نیز در حوزه فضاسازی محیطی با محوریت این شعار توسط هیات‌های مذهبی اقدامات ارزشمندی انجام شده است.

محمدی عنوان کرد: با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شهرکرد تابلونگاره‌های پازلی شهر متناسب با شعار محوری ویژه ایام محرم امسال تغییر پیدا کرد و خوشبختانه فضاسازی محیطی خوبی در شهرکرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به فشردگی برنامه‌های پیش از محرم و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این ایام، اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های خوبی که در این زمینه صورت گرفت محرم تحت تاثیر این فشردگی کار قرار نگرفت و فضاسازی محیطی به خوبی انجام شد.

مدیر مرکز رسانه اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: با هماهنگی‌هایی که با روابط عمومی شهرداری‌ها در شهرستان‌های استان انجام شد فضاسازی محیطی در سرتاسر استان براساس شعار محوری محرم امسال صورت گرفت.

محمدی با اشاره به برگزاری طرح «زندگی با آیه‌ها» در ماه مبارک رمضان سال جاری، یادآور شد: در ادامه این طرح ۱۰ آیه با موضوع مقاومت، قیام حضرت سیدالشهدا (ع) و نسبت آن با اتفاقات روز در جبهه مقاومت و مبارزه با استکبار جهانی ویژه ۱۰ روز ابتدایی ماه محرم انتخاب شد و عنوان «زندگی با آیه‌ها، همراه با اباعبدالله (ع)» نیز به صورت کشوری برای این طرح درنظر گرفته شد.

وی بیان کرد: مرکز رسانه انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری نیز رادیو محرم را طراحی کرده که در این رادیو یک مسابقه با محوریت ۱۰ آیه طرح زندگی با «آیه‌ها، همراه با اباعبدالله (ع)» طراحی شده است؛ سوال مسابقه در فضای رسانه‌ای استان نیز به صورت گسترده منتشر می‌شود و مردم می‌توانند با ارسال پاسخ صحیح به سرشماره ۳۰۰۰۱۹۲۶ در مسابقه شرکت کنند و از جوایز نقدی آن بهره‌مند شوند.

مدیر مرکز رسانه اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به استقبال بالای مردم استان از رادیو محرم، افزود: این رادیو دارای بخش‌های متعددی از جمله مداحی، اعلام سوال مسابقه، تلاوت آیه ویژه همان روز، قرائت معنای آن و بیان تفسیر آیه، اعلام برنامه عزاداری هیات‌های سراسر استان و... است.

محمدی ادامه داد: هیات نوجوانانه یکی دیگر از بخش‌های رادیو محرم است که در این هیات تفسیر آیه موردنظر برای نوجوانان نسل قاسم و دختران حاج قاسم بیان می‌شود و هدف این است که نوجوانان نیز با آیات طرح «زندگی با آیه‌ها، همراه با اباعبدالله (ع)» انس پیدا کنند.

وی عنوان کرد: هماهنگی با فعالین رسانه و فضای مجازی در چهارمحال و بختیاری نیز یکی دیگر از تمهیدات رسانه‌ای عملیات محرم در استان است تا این افراد محتوا‌های تولید شده را به صورت گسترده انتشار دهند همچنین عکاسان خبری استان به صورت روزانه مراسمات عزاداری در هیات‌های شاخص استان را پوشش می‌دهند.

مدیر مرکز رسانه اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تولیدات ویژه طرح «زندگی با آیه‌ها، همراه با اباعبدالله (ع)» مانند موشن و طرح‌های گرافیکی، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف ما این است که مراسمات عزاداری سید و سالار شهیدان با محوریت مقاومت و این طرح قرآنی برگزار شوند.

ارسال نظر