دسترسی سریع
کد خبر: ۲۰۲۶
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶

در حوزه هنری و در نخستین شب هفته هنر انقلاب؛

در شب سینما و تئاتر انقلاب که شب گذشته ۲۱ فروردین در قالب برنامه‌های هفته هنر انقلاب درحوزهنری برگزار شد در هر رشته تئاتر و سینما از سه هنرمند منتخب این حوزه تجلیل به عمل آمد.
مجید معافی نویسنده

در حوزه هنری و در نخستین شب هفته هنر انقلاب؛

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، در شب سینما و تئاتر انقلاب که یکشنبه شب ۲۱ فروردین۱۴۰۱ در قالب برنامه‌های هفته هنر انقلاب برگزار شد در هر رشته تئاتر و سینما از سه هنرمند منتخب این حوزه تجلیل به عمل آمد. این مراسم که بعد از پذیرایی افطار شد ابتدا بیانات مقام معظم رهبری درباره هنر نمایش در جمع دانشجویان و سردبیران نشریات دانشجویی و همچنین پخش تصاویری از آثار نمایشی که در سالیان گذشته در حوزه هنری به صحنه رفته‌اند آغاز شد.

در ادامه کوروش زارعی «مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری» در سخنانی کوتاه به هنرمندان سینما و تئاتر که در این برنامه حضور داشتند خیرمقدم گفت و بعد از صحبت‌های زارعی با حضور وی و کاظم نظری از سه هنرمند انقلابی عرصه هنرهای نمایشی درسال ۱۴۰۰تجلیل به عمل آمد.

اولین هنرمند برگزیده انقلاب در عرصه نمایش در سال ۱۴۰۰ لیلی عاج بود که پیش از تجلیل از وی، ویدیویی از افتخاراتش در عرصه تئاتر پخش شد. از این نمایشنامه نویس و کارگردان به دلیل نگارش نمایشنامه «بابا آدم» در سال گذشته قدردانی شد. سعید اسماعیلی دومین هنرمند تئاتری بود که برای اجرای نمایش میدانی «فصل شیدایی» تجلیل شد. سومین هنرمندی که به‌عنوان چهره هنر انقلاب در حوزه تئاتر تجلیل شد نصرالله قادری بود.

پخش بیانات مقام معظم رهبری با جمعی از کارگردانان سینما بخش بعدی مراسم امشب بود. در ادامه حمیدرضا جعفریان «رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری» نیز همچون زارعی سخنرانی نداشت و تنها به هنرمندان حاضر در مراسم خیرمقدم گفت و ابراز امیدواری کرد که این مراسم در سال‌های بعد هم بدون وقفه برگزار شود.

بعد از پخش کلیپی درباره برنامه‌های سازمان سینمایی سوره در سال گذشته مراسم تجلیل از سه هنرمند حوزه سینما در سال ۱۴۰۰ برگزار شد. محمد سرشار رئیس سابق شبکه پویا و فعال حوزه پویانمایی و کودک اولین هنرمندی بود که در حوزه سینما تجلیل شد. دومین هنرمند برگزیده انقلاب در حوزه سینما در سال ۱۴۰۰ سیاوش سرمدی کارگردان فیلم سینمایی «منصور» و مستند «سوریه پرونده یک بحران» بود.

هادی حجازی فر کارگردان و بازیگر سینما سومین چهره برگزیده انقلاب در حوزه سینما بود که برای ساخت فیلم «موقعیت مهدی»مورد تجلیل قرار گرفت.

در پایان مراسم نیز هنرمندان برگزیده انقلاب در حوزه سینما و تئاتر با حضور روی سن با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار