دسترسی سریع
کد خبر: ۵۶۱۲
۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰

برگزاری جلسات تلاوت و تفسیر قرآن کریم در شهر مریوان

بە مناسبت ماه محرم الحرام و به همت کانون فرهنگی تبلیغی تلین القلوب المصطفی شهرستان مریوان جلسات تلاوت و تفسیر قرآن کریم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری نهضت در کردستان، بهرام مرادی رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، از برگزاری جلسات تلاوت و تفسیر قرآن کریم بە مناسبت ماه محرم الحرام و به همت کانون فرهنگی تبلیغی تلین القلوب المصطفی شهرستان مریوان خبر داد.

مرادی گفت: این جلسات با سخنرانی ماموستا علی سبحانی از روحانیون و مفسرین برجسته و عضو شورای افتاء شهرستان مریوان و با محوریت جایگاه ماه محرم از دیدگاه اهل سنت و حب اهل سنت نسبت به حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و اهل بیت(ع) در حال برگزاری است.

حجت‌‍الاسلام حسن ورهرام رئیس اداره تبلیغات اسلامی مریوان درجلسه ای که ششم شهریور ماه برگزار شد، اظهار کرد: قیام امام حسین(ع) بیداری گروه‌های بسیاری را در پی داشت و بلافاصله پس از شهادت او حرکت‌های انقلابی و اعتراضی آغاز شد و تا سالیان دراز نیز ادامه یافت.

وی درباره فضایل اخلاقی حضرت امام حسین(ع) گفت: امام با مسکینان می‌نشست، دعوت آنان را می‌پذیرفت و با آنان غذا می‌خورد و آنان را به خانه خود دعوت می‌کرد و آنچه در منزل داشت از ایشان دریغ نمی‌کرد.

در این جلسات قاریان ممتاز شهرستان، ماموستا محمد غفاری، ملا ابوبکر رحمانی، ملا رئوف آشنا، ملا مسعود فتاحی به تلاوت قرآن کریم می پردازند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار