دسترسی سریع
کد خبر: ۵۷۱۲
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳

فراخوان «سوگواره ملی حرف آورد» ویژه اربعین در اردبیل

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل از اجرای «سوگواره ملی حرف آورد» با محوریت اربعین حسینی در اردبیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، سارا حقی کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل سارا حقی در گفتگو با خبرنگار نهضت در سخنانی به اجرای طرح های فرهنگی در تبیین مکتب حسینی در جامعه اشاره و اظهار کرد: با هدف ترویج و توسعه فعالیت ها و برنامه های فرهنگی با بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی و ایجاد زمینه برای حضور و مشارکت بیشتر بانوان در فعالیت های فرهنگی و آموزشی، پویش سراسری «حرف آورد» با محوریت اربعین حسینی همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل اجرا می‌شود.

وی به اختصاص این طرح فرهنگی ویژه بانوان و دختران اشاره کرد گفت: برای شرکت در این سوگواره، امکان ارسال آثار از طریق شبکه‌های اجتماعی فراهم شده و بانوان و دختران می توانند برای ارسال ویدئوهای ۱ تا ۳ دقیقه‌ای خود از طریق شبکه‌های اجتماعی «تلگرام و اینستاگرام» اقدام کنند که ضمن اهدای جوایز به آثار برتر، ویدیوهای منتخب در رسانه ملی پخش خواهد شد.

کارشناس فرهنگی بانوان از اعلام برندگان به صورت هفتگی خبر داد و افزود: در این سوگواره شرکت کنندگانی که بتوانند تا اربعین حسینی (26 شهریور) 50 اثر در قالب فیلم یا کلیپ کوتاه ارسال کنند، علاوه بر اینکه در تولید محتوا به تبلیغ دین در فضای مجازی کمک کرده اند، شامل دریافت هدیه ویژه خواهند شد.

تبیین نقش حضرت زینب (س) در تمدن سازی مکتب عاشورا محوریت «سوگواره ملی حرف آورد»

حقی نقش حضرت زینب (س) و زنان کربلا در تمدن سازی را از موضوعات مهم سوگواره حرف آورد عنوان کرد و گفت: بانوان عزادار در مناطق مختلف استان اعم از هیئت های مذهبی، روضه های خانگی و جلسات سخنرانی، مرثیه سرایی و پیاده روی اربعین، با ارسال آثار به بیان اهداف قیام عاشورا و وظیفه مادران در تربیت نسل حسینی و نیز تبیین برنامه های بانوان در اجرای برنامه های عزاداری در ایام اربعین می پردازند..

وی به معیارهای ارزیابی در این طرح اشاره کرد و گفت: بیشترین تعداد بیننده اثر، محتوا و فن بیان، بهترین کلیپ ارسالی و بیشترین تعداد آثار ارسالی توسط یک نفر از معیارهای ارزیابی و انتخاب برندگان در طرح فرهنگی حرف آورد است.

کارشناس فرهنگی بانوان افزود: باتوجه به اینکه جشنواره ویژه بانوان است، از عموم بانوان صاحب سخن، کارمندان، بانوان خانه دار، اساتید، فعالان فرهنگی و تبلیغی، دختران دانش آموز و دانشجو و.. عوت می شود تا با ارسال محتوای مرتبط با سوگواره در این طرح فرهنگی شرکت کنند.

حقی گفت: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا پایان ماه صفر در موضوعات مختلف از جمله تربیت نسل حسینی، اهمیت فرزندآوری در جامعه کنونی، فرزندان نشاط آینده، تبیین نقش بانوان در جامعه با الگوگیری از زنان و دختران در کربلا و .. از طریق تلگرام، ایتا یا شاد به شماره 09917229468 ارسال کنند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار