کد خبر: ۸۵۸

اجرای طرح «حکمین قرآنی» برای پیشگیری از طلاق در خوزستان

فصل تازه همکاری‌ بین اداره کل تبلیغات اسلامی و دادگستری خوزستان برای تحکیم و تعالی خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه طلاق درقالب طرح «حکمین قرآنی» آغازشد.
۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰

اجرای طرح حکمین قرآنی برای پیشگیری از طلاق در خوزستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان، نشست هم‌اندیشی طلاب و مبلغین در راستای استفاده از ظرفیت‌های شبکه تبلیغی در کاهش آسیب‌های اجتماعی خانواده با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی و دادگستری استان خوزستان برگزار شد. در این نشست که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی، معاون فرهنگی این اداره کل، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، رئیس دادگاه‌های خانواده دادگستری استان و جمعی از طلاب، مبلغین و مبلغات برگزار شد، نسبت به ضروت حضور روحانیون و مبلغان در حل آسیب‌های اجتماعی جامعه و نقش بی‌بدیل شبکه تبلیغی اعم از ائمه جماعات و مبلغین حاضر در مناطق مختلف شهری روستایی و عشایری بحث و تبادل نظر انجام شد.

حجت‌الاسلام فردآقایی، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان در ابتدای این نشست که در فضایی صمیمانه و عملیاتی برگزار شد، اهمیت ورود روحانیون در عرصه پیشگری و حل آسیب‌های اجتماعی را مورد تأکید قرار داد.

در ادامه، حجت‌الاسلام امانت بهبهانی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خوزستان در خصوص چند طرح موجود در قوه قضاییه برای استقبال از حضور طلاب و روحانیون در حل آسیب‌های اجتماعی نکاتی را بیان کرد.

وی، تأسیس دفاتر ارائه مشاوره‌های مذهبی به آحاد مردم در موضوع تحکیم و تعالی خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه طلاق همچنین طرح ورود طلاب و روحانیون تحت عنوان طرح حکمین قرآنی را به‌عنوان دو طرح اصلی و مهم در راستای انجام همکاری‌های مشترک بین اداره کل تبلیغات اسلامی و دادگستری برشمرد.

حجت‌الاسلام امانت بهبهانی در خصوص اجرای طرح حکمین قرآنی گفت: هدف از اجرای این طرح این است که در برخی مناطق با وساطت و حکمیت بین زوجین در حال طلاق و باکنشگری ائمه جماعات خبره، کارآمد و متخصص بتوانیم نسبت به مسائل طلاق کنشگری جدی داشته باشیم.

گفتنی است، به زودی تفاهم نامه فرهنگی بین اداره کل تبلیغات اسلامی و دادگستری استان خوزستان جهت عملیاتی کردن این برنامه‌ها تدوین و به امضای طرفین خواهد رسید.

ارسال نظر