دسترسی سریع
کد خبر: ۸۵۸۴
۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴
در بازدید هیات هنری سوریه از سینما آزادی انجام شد؛

تقدیر از سینمای ایران برای توجه به موضوع فلسطین / تاکید بر همکاری‌های مشترک

هیات هنری سوریه، متشکل از مدیران مطرح و تراز اول این کشور که به دعوت حوزه هنری انقلاب اسلامی به ایران سفر کرده‌اند از سینما آزادی بازدید کردند.
مجید معافی نویسنده

تقدیر از سینمای ایران برای توجه به موضوع فلسطین / تاکید بر همکاریهای مشترک

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، هیات هنری سوریه، متشکل از مدیران مطرح و تراز اول این کشور که به دعوت حوزه هنری انقلاب اسلامی به ایران سفر کرده‌اند، در دومین روز از حضور خود در کشورمان از سینما آزادی دیدن کردند.

در جریان این بازدید که اول اسفند ۱۴۰۱ انجام شد، خلف المفتاح، مدیرعامل موسسه بین المللی قدس و از مدیران مطرح و سرشناس هنری سوریه، ضمن ابراز خوشحالی از حضور در ایران گفت: ما خوشحالیم که اینجا هستیم و دستاورد‌های انقلاب را می‌بینیم. جمهوری اسلامی ایران خوانش از اسلام را با استفاده از ابزار‌های هنری و زبان هنر نشان می‌دهد. این ابزار‌های هنری هستند که نسل انقلابی را به وجود می‌آورند.

وی گفت: این مهم است که چشم انداز هنری ایران از سوریه و فلسطین از چرخه ایران خارج و به جشنواره‌های بین المللی برود. اگر شما تاریخ را ورق بزنید، بزرگترین وسیله انتقال فرهنگ آمریکایی، سینما بوده و از این موضوع برای ترویج فرهنگ خود استفاده کرده‌اند؛ اما خوشبخانه شاهد هستیم جمهوری اسلامی ایران این موضوع را فهمیده و درجهت اقدامات فرهنگی گام‌های موثری بر داشته است.

خلف المفتاح در ادامه گفت: خیلی واضح و قابل تشکر است که قضیه فلسطین در ایران در عرصه فیلم وسینما دیده شده است. اما باید در سطح بین المللی نیز به این موضوع پرداخته شود. استراتژی جمهوری اسلامی بر پایه‌ها و ستون‌های محکمی بنا شده که یکی از ستون‌ها سینماست.

وی افزود: بین کمونیست شرق و لیبرالیسم غرب، امام خمینی خط دیگری را کشید و آن، راه وسط برای احترام گذاشتن به انسان‌ها بود.

‌در ادامه این دیدار سجاد نوروزی، مدیر سینما آزادی نیز با ابراز خوشحالی از حضور هنرمندان سوریه در ایران گفت: سوریه در حوزه سینما و موسیقی پیشینه تاریخی دارد و در عرصه هنری همیشه متمایز بوده؛ از این رو امیدوارم مقدماتی فراهم شود تا تولیدات مشترکی داشته باشیم.

‌وی گفت: در حوزه اکران و تولید، با اتفاقاتی که رقم خورده، می‌توانیم منتظر رخداد‌های خوبی باشیم؛ همانطور که ما در چند سال اخیر و حتی در جشنواره فیلم فجر امسال به صورت مستقل چند اثر خوب با موضوع سوریه داشتیم و امیدوارم بتوانیم همکاری‌های خوبی را با هنرمندان سوریه در زمینه اکران و تولید محصولات سینمایی داشته باشیم.

ارسال نظر
پرطرفدار