کد خبر: ۹۴۲۲

حضور بی‌سابقه قمی‌ها در آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم

حضور حافظان قرآن استان قم در هجدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم بی‌سابقه بوده است.
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۷

حضور بی‌سابقه قمی‌ها در آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن کریمبه گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، روز جمعه یکی از مهم‌ترین رویداد‌های قرآنی کشور به طور همزمان در تمامی استان‌ها برگزار شد و استان قم از نظر تعداد شرکت‌کنندگان آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم رکورد زد.

۶٢٠ نفر از حافظان قرآن کریم برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کردند و قم از نظر افزایش تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته و تعداد حافظان نسبت به جمعیت استان‌ها رتبه نخست را در کشور به دست آورده است.

عبدالعلی براتی رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم در حاشیه برگزاری این آزمون در گفتگو با خبرنگاران از رشد ۲۰ درصدی ثبت‌نام حافظان قرآن کریم نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: این رویداد مهم قرآنی در سه رشته حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء در دو حوزه امتحانی برادران و خواهران برگزار شد.

وی افزود: استان قم از نظر افزایش تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته و تعداد شرکت کنندگان به نسبت جمعیت استان، رتبه اول کشور را داراست.

براتی اظهار داشت: کم سن‌ترین حافظ کل قرآن کریم که در این آزمون شرکت کرده ۱۱ ساله و مسن‌ترین آن ۶۲ ساله بوده است.

وی گفت: نتیجه این آزمون خردادماه امسال اعلام می‌شود و افرادی که حائز امتیاز کافی شده باشند، به مرحله آزمون شفاهی معرفی می‌شوند.

براتی افزود: داوطلبانی که این آزمون را با موفقیت گذرانده باشند، در رشته ۱۰ جزء مدرک معادل دیپلم، رشته ۲۰ جزء مدرک معادل فوق دیپلم و رشته ۳۰ جزء پس از طی مراحل درجه سه تا یک مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دریافت می‌کنند.

لازم به ذکر است که حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور، حجت‌الاسلام  رضا عزت زمانی معاون فرهنگی تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی، دکتر کریم دولتی رئیس شورای ارزیابی اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، سید محمدجواد آل احمد دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور و جمعی از فعالان قرآنی استان از این حوزه امتحانی بازدید کرده و با برخی حافظان قرآن کریم گفتگو کردند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار