مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان:

برگزاری مراسم سالروز شهادت امام صادق (ع) در زاهدان

مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان از برپایی مراسم دسته روی در زاهدان به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) خبر داد.
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۰

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام منصور باقربیک تبریزی در تشریح این خبر، گفت: به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در بیش از هزار مسجد و ۷۰۰هیئت، تکایا، حسینیه و خانه دین و زندگی و غیره، مراسمات عزاداری و سوگواری به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) طی امشب و فردا برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در زاهدان نیز به همین مناسبت به غیر از مراسمات عزاداری، مراسم دسته روی از مسجد جامع تا حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) برنامه ریزی شده که پس از دسته روی در قالب تجمعی عزاداران در محل حوزه علمیه همنام آن حضرت، تجمع کرده و به عزاداری و سوگواری خواهند پرداخت.
وی اظهار کرد:  این مراسمات با هدف تعظیم شعائر و نمایش عفاف و حجاب فاطمی و با حضور خواهران و برادران برگزار می‌شوند.
وی با اشاره به زندگینامه امام جعفر صادق (ع)، گفت: امام صادق (ع)، مظهر صداقت و سرچشمه حکمت بود و نه تنها رهبر شیعیان و بنیانگذار فقه جعفری است، بلکه یکی از مفاخر بزرگ علمی جهان به شمار می‌رود.
باقربیک تبریزی تصریح کرد: امام صادق (ع) مانند پدران بزرگوار خود، در همه صفات نیک و سجایای اخلاقی سرامد روزگار بود، ایشان دارای قلبی روشن به نور الهی و در احسان و انفاق به نیازمندان مانند اجداد خود بود، همچنین دارای حکمت، علم وسیع، نفوذ کلام و قدرت بیان بود.
وی تاکید کرد: ما امروز وظیفه داریم که شیوه رفتاری این امام بزرگوار را در تمام رده‌های زندگی خود جاری کنیم.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار