کد خبر: ۹۸۵
از سوی حوزه هنری شهرستان شهرکرد برگزار شد

نمایشگاهی از «سایه روشن» با موضوعات اجتماعی

نمایشگاه تصویرسازی و کاریکاتور از سوی حوزه هنری و دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداری چهارمحال و بختیاری در کافه گالری هنر شهرکرد افتتاح شد.
۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۳

محبوبه دمیا مسئول واحد هنر‌های تجسمی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: این نمایشگاه به منظور ارتقای سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه و کاهش تهدید‌ها و آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه برگزار شده است.

وی افزود: آموزش مهم‌ترین اصل در پدافند غیر عامل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است و هنر می‌تواند در تاثیر گذاری و رساندن بهتر پیام و کاهش این آسیب‌های جدی جامعه اثرگذار باشد.

دمیا اظهار کرد: نمایشگاه «سایه روشن» در برگیرنده آثار کاریکاتور و تصویر سازی ۱۰ نفر از هنرمندان جوان و خلاق استان است؛ که از ۲۳ تا ۳۰ بهمن در کافه گالری هنر شهرکرد برای بازدید علاقه‌مندان برپا است.

به گفته وی، ۳۲ اثر ارائه شده در این نمایشگاه پیرامون آسیب‌های اجتماعی، چون اعتیاد، خشونت و کودکان کار است؛ که همه آثار با زبان هنر این آسیب‌های جدی جامعه را به نمایش گذاشته است.

مسئول واحد هنر‌های تجسمی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری افزود: کریم بارزی، نسرین نادری، فاطمه باقری هفشجانی، زهره جهانبازی و ماریا احمدی کیا از هنرمندان تصویر ساز حاضر در این نمایشگاه هستند و پدرام فرخ نیا، علی احمدی، ارشاسب رستگار فر، عاطفه قربانی و سایگل افضلی نیز با ارائه آثار کاریکاتور در این نمایشگاه حضور دارند.

نمایشگاه «سایه روشن» تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ برای بازدید علاقه‌مندان از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب در کافه گالری هنر شهرکرد واقع در میدان بسیج برپا است.

ارسال نظر