دسترسی سریع
کد خبر: ۱۰۴۳۸
۲۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹
مدیر کل تبلیغات اسلامی در دیدار با دبیر و معاونت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان عنوان کرد

تغییر اساسی در نظام مدیریت جامعه با نهادینه شدن فریضتین

مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، گفت: با نهادینه شدن فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه قطعاً شاهد تغییر اساسی در نظام مدیریت جامعه خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام مصطفی جهانشاهی، در دیدار دبیر و معاونت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان، ضمن تاکید بر تلاش همه جانبه برای نهادینه شدن دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، افزود: اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید به نحوی باشد که نتیجه آن برای همگان ملموس شود اما در گام اول شناخت این دو فریضه برای همگان لازم و ضروریست.

وی ادامه داد: بعد از شناخت کامل این دو فریضه می‌توانیم به مرحله اجرا و نهادینه کردن آن ورود کنیم و از طرفیت خود مردم در این مسیر بهره گیری کنیم تا بتوانیم به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنیم.

جهانشاهی گفت: مهمترین معروفات امروز ما اسلام ناب محمدی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و پیشرفت آن است.

این مقام مسئول اظهار کرد: امروز دستگاه‌های اجرایی نیازمند امر به معروف و نهی از منکر هستند، شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در تمامی بخش‌ها باید با جدیت دنبال و پیگیری شوند، متأسفانه یکی از عواملی که مردم را از انقلاب دور می‌کند، دوگانه عمل کردن ماست.

وی اضافه کرد: باید بر روی اخلاق اداری جزئی‌تر ورود شود، در گذشته کلاس‌های اخلاق در استان توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر اجرا می‌شد که خیلی عالی بود و باید تداوم پیدا کند.

وحدت مهمترین معروف در سیستان و بلوچستان است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان، گفت: وحدت مهمترین معروف احصاء شده در استان است.

محسن اکبری در این دیدار، ضمن تبریک انتصاب مدیر کل تبلیغات اسلامی، افزود: در سال‌های گذشته اقدام به مهمترین معروفات و منکرات سیستان و بلوچستان کردیم که در حوزه معروفات، مهمترین معروف احصاء شده استان، «وحدت» است اما متأسفانه حوادث اخیر آسیب‌هایی به این معروف وارد کرده است. همه باید تلاش کنیم تا آسیب وارد شده به حوزه این معروف، ترمیم شود و نگذاریم دشمن سو استفاده خود را از این آسیب ببرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه جواب خون‌های ریخته شده در حوادث اخیر را باید افراد کج فهم و عوامل اصلی این وقایع بدهند، ابراز امیدواری کرد: در آینده و خصوصاً ماه محرم با هوشیاری نیروهای امنیتی و انتظامی و خصوصاً مردم، شاهد هیچ گونه حوادثی نباشیم.

اکبری با اشاره به پیش رو بودن هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر، خاطر نشان کرد: در سیستان و بلوچستان، برگزاری شورای امر به معروف و نهی ازمنکر استان، برگزاری همایشی با محوریت فریضتین، نشست خاص روحانیت شیعه و هیئتهای مذهبی، همایش پیاده روی خانوادگی و غیره از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این هفته در این خطه پهناور است.

وی تبلیغات اسلامی را یکی از اعضای اصلی و تاثیرگزار در بین ۱۷ عضو شورای امر به معروف و نهی از منکر عنوان و بیان کرد: محور مساجد روحانیون هستند و نقش پدری در محلات را دارند، شوراهای امر به معروف و نهی از منکر مساجد کمک زیادی می‌تواند در محلات انجام دهد و بر این اساس نیاز است تا با همکاری تبلیغات اسلامی این شوراها راه اندازی و فعال شوند.

وی با انتقاد از طول کشیدن تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر و عدم ابلاغ آن توسط رئیس جمهور وقت کشور، تاکید کرد: ما در تلاشیم تا امر به معروف و نهی از منکر مظلوم تر از این وضعیت فعلی نشود، مسئولان باید بدانند که امروز مردم نیازمند خدمت بی منت هستند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار