کد خبر: ۱۰۸۸۲

همه تلاش‌ها در ستاد اربعین برای تحقق اهداف فرهنگی است

دومین نشست کمیته فرهنگی وآموزشی اربعین با موضوع بررسی پیشنهادات اعضاء و ارائه راهکار‌های مناسب جهت عملیاتی شدن این برنامه‌ها در محل سالن غدیر سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام برگزار شد.
۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۸
 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام، نشست هم اندیشی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در محل سالن غدیر سازمان تبلیغات اسلامی با حضور اعضاء این کمیته برگزار شد. حجت‌الاسلام نجفی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: هجده کمیته ذیل ستاد اربعین حسینی (ع) قرار دارد و مهمترین کمیته نیز کمیته فرهنگی اربعین است، حتی کار خدمت رسانی به زائران، خود می‌تواند کار فرهنگی قلمداد شود، چون حول محور محبت حضرت امام حسین (ع) کار شکل گرفته است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام افزود: ما در این کمیته جمع شده ایم که بهترین پیشنهاد‌های اعضاء را عملیاتی کنیم و بهترین برنامه‌ها را سازماندهی و اجراء کنیم وی افزود: متاسفانه تا کنون هیچگونه بودجه‌ای تحت عنوان بودجه کمیته فرهنگی به این کمیته تعلق نگرفته است و این کمیته از محل‌های دیگر در حال فعالیت است و نخواهد گذاشت که در کار اربعین خللی وارد شود.
حجت‌الاسلام  نجفی خاطرنشان کرد: خوشبختانه ۲۲نقطه در استان جهت نصب المان‌های اربعینی شناسایی شده که تمرکز اصلی نصب این المان‌ها در مرکز استان (ایلام) و شهرستان مهران است و مابقی المان‌ها در شهرستان‌های درگیر بحث اربعین نصب خواهند شد رئیس کمیته فرهنگی وآموزشی اربعین استان ایلام افزود: با توجه به موقعیت پل زائر در شهر مهران، حسینیه کودک با کمک یکی از هیئات مذهبی و بانک مهر برپا خواهد شد و چنانچه ارگان‌ها و ادارات می‌توانند در اداره این حسینیه مشارکت داشته باشند، حتما استقبال می‌کنیم.
حجت‌الاسلام نجفی ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضاء کمیته فرهنگی، از برپایی مکانی تحت عنوان حسینیه ایلام خبر داد و افزود: این حسینیه در طول ایام منتهی به اربعین فعال خواهد بود و فعالیت‌های فرهنگی خوبی در این مکان برای زائران در نظر گرفته شده است، از جمله برنامه‌های این حسینه می‌توان به برگزاری محافل بزرگ قرآنی با دعوت از قاریان ممتاز بین المللی و استانی، دعوت از مداحان و سخنرانان شاخص کشوری و استانی از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای حسینیه اربعین خواهد بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی افزود: ما در اربعین بدنبال روایتگری فرهنگی هستیم، ما بدنبال بازتاب ابعاد نورانی اربعین هستیم و برای نیل به این منظور، از قریب با دو ماه قبل اقدام به برگزاری کلاس‌های مهارتی تولید محتوا با موبایل برای کنشگری فرهنگی نمودیم و ان شاءالله کلاس پایانی این دوره را نیز برگزار کرده و هنرآموزان در ایام اربعین اقدام به تولید محتوای فاخر و ثبت و انتشار لحظات بیاد ماندنی پیاده روی اربعین خواهند کرد.  
 
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار