کد خبر: ۱۲۴۱۹
رییس سازمان هیئات و تشکل‌های دینی کشور:

خلق کارهای متفاوت با درک حقایق زمانه در هیئات محقق می‌شود

رییس سازمان هیئات و تشکل‌های دینی کشور گفت: توجه به حقیقت و تفاوت‌های زمانه باعث خلق فعالیت‌ها و روش‌های مختلف در هیئات می‌شود.
۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۴

خلق کارهای متفاوت با درک حقایق زمانه در هیئات محقق می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام مجید باباخانی در دوره معرفت و مهارت‌افزایی هیأت، تشکل‌های دینی، سمن و مجموعه‌های مردم نهاد در آوردگاه تمدنی اظهار کرد: اساس اصلی سازمان تبلیغات را تشکل‌ها و مجموعه‌های دینی و هیئات تشکیل می‌دهند و در واقع آنها رزمندگان خط مقدم تبلیغ دین هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه اصفهان در دفاع مقدس، فرهنگ و هنر، فضای معنوی و تشکل‌ها و بسیاری دیگر از موارد پیشتاز بوده باید همچنان به کمک دلسوزان و نیروهای انقلابی این خطه نیز پیشتاز بماند و زمینه‌های موفقیت در عرصه‌های مختلف در آن تقویت شود.

رییس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی کشور توجه به حقیقت زمان را ضروری دانست و افزود: باید تفاوت‌های زمانه را درک کرد که در این صورت فعالیت‌ها نیز متفاوت خواهد شد.

باور به مقابله دشمن تنها با جهاد تبیین

وی با بیان اینکه متفقین دنیا را به دو دسته تقسیم کردند، گفت: این تقسیم‌بندی با نگاه امام (ره) و با شعار نه شرقی نه غربی تغییر کرد و دین مبنای حرکت قرار گرفت، از این رو در تلاش هستند که اسلام را متوقف کنند.

حجت الاسلام باباخانی ادامه داد: در یک بازه زمانی پاکستان ۱۱ هزار حوزه علمیه و طلبه با فضای وهابیت تربیت کرد که این نشان می‌دهد دشمنان اسلام بی‌تحرک نیستند و مدام در حال مقابله هستند که این جنگ تمام عیار همچنان ادامه دارد.

وی معنای جهاد را در مقابله با دشمن دانست و افزود: باید دشمن را شناخت و به این باور برسیم که برای مقابله با دشمن، جهاد تبیین نیاز است و اساس و پیچیدگی مبارزه را باید فهمید.

باقی‌ماندن هیأت در مناسک ظلم به آن است

رییس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی کشور معتقد است که اگر هیأتی تنها در مناسک باقی بماند ظلم به هیأت است و مفاهیم اهل بیت (ع) قابلیت نشر جهانی دارد و در این هیأت جریان‌شناسی، زمینه گفت‌وگو و دشمن‌شناسی فراهم شود تا تحت عنوان یک نقشه جهادی عمل کنیم.

وی با اشاره به آیه‌ای از سوره هود و اسقامت بر انجام تکلیف، گفت: رسالت تبلیغی ما زمانی تمام می‌شود که همه مساجد و هیأت پای مفاهیم اهل بیت (ع) استقامت داشته باشند و یکدیگر را به انجام تکالیف خود در قبال جامعه و نسل آینده ترغیب و تشویق کنند.

حجت الاسلام باباخانی خاطر نشان کرد: در این دوره آموزشی استانی بحث گفتمانی، مشخص کردن مقصد، مهارت‌های مورد نیاز در عرصه رسانه و بانوان، طراحی برنامه متنوع برای مخاطبان مختلف، توجه به فضاسازی بانوان، روش‌ها و … مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار