۴۱ : ۱۲ - ۱۶ ذی القعده ۱۴۴۴ - سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
دسترسی سریع
کد خبر: ۵۹۲۰
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۴
مدیرعامل بنیاد هدایت خبر داد؛

برپایی ۱۹۶ موکب به همت امامان محله در مناطق مختلف کشور

مدیرعامل بنیاد هدایت از فعالیت‌های اربعینی امامان محله در سراسر كشور خبر داد و گفت: ۱۹۶ نفر از امامان محله با برپایی موکب از زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) در مناطق مختلف پذیرایی می‌کنند و ۱۳۹ امام نیز در سایر عرصه فعالیت اربعینی دارند.
عباس احمد وزیری نویسنده

برپایی ۱۹۶ موکب به همت امامان محله در مناطق مختلف کشور

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت‌الاسلام سید‌ناصر میرمحمدیان، مدیرعامل این موسسه در گفت‎‌وگویی با روابط عمومي اين مؤسسه، از برگزاری سلسله جلسات آموزشی آنلاین با عنوان «بیا تا برویم» با هدف ارائه آموزش کاربردی زیارت اربعین خبر داد و اظهار کرد: در این جلسات آموزشی بسته محتوایی ویژه اربعین شامل «مباحث معرفتی، مقابله با آسیب‌ها و خرافات، احکام و آداب، نکات بهداشتی، مکالمه کاربردی، متن سخنرانی کوتاه برای شبکه امامان محله، طلاب و روحانیون» ارائه می‌شود‌.

وی با اشاره به فعالیت امامان محله در این ایام، گفت: ۴۶۰ امام کاروان «مبدأ تا مبدأ» را راه‌اندازی کرده‌اند که بنیاد هدایت به‌صورت تخصصی از این بزرگواران حمایت کرده است؛ این امامان در تعامل با مرکز خدمات حوزه فعالیت دارند و علاوه بر آن بسته ایده و تجربه برای این دسته از امامان که موکب‌دار و کاروان‌بر هستند نیز ارائه شد.

مدیرعامل بنیاد هدایت به محتوای آموزش‌های ارائه شده در این جلسات اشاره و بیان کرد: در این دوره تاکنون درس‌گفتارهای معرفتی، اخلاقی، طب اسلامی از سوی اساتید اين رشته‌ها ارائه شده است و در کنار این مباحث، اخبار وضعیت مرزهای مختلف به‌صورت زنده گزارش می‌شود و اطلاعاتی از آمار موکب‌ها در ایران و ‌عراق، اطلاعات اماکن زیارتی عراق، اطلاعات مراکز دریافت خدمات فرهنگی و سلامت در ایران و عراق، در اختیار شبکه امامت قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام میرمحمدیان فعالیت‌های اربعینی امامان محله در ایران را مورد توجه قرار داد و گفت: ۲۷۷ نفر از امامان نیز مراسم جاماندگان از زیارت اربعین را اجرا خواهند کرد.

وی از راه‌اندازی موکب به همت امامان محله خبر داد و گفت: ۱۹۶ نفر از امامان با برپایی موکب از زائران اباعبدالله‌الحسین(ع) در مناطق مختلف پذیرایی می‌کنند و ۱۳۹ امام نیز در سایر عرصه فعالیت اربعینی دارند.

مدیرعامل بنیاد هدایت  در پايان سخنان خود از راه‌اندازی کاروان اربعین ویژه امامان اهل سنت خبر داد و بیان کرد: با همکاری اداره‌کل ادیان سازمان تبليغات اسلامي و با هدف آشنایی با فرهنگ اربعین؛ این کاروان شکل گرفت و امامان اهل سنت به این سفر معنوی اعزام شدند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار