دسترسی سریع
کد خبر: ۸۶۶۶
۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی:

اعیاد نیمه شعبان محله محور برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: اعیاد نیمه شعبان به صورت محله محور در شهر‌ها و روستا‌های مختلف استان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سید محمود حسینی در جلسه ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبت هاي مذهبي آذربايجان شرقی بر ضرورت تلاش مضاعف ادارات دولتی و تشکل های مردمی، جهت برگزاری پرشور مراسم عید ولادت حضرت صاحب الزمان (عج) در نیمه شعبان تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی نباید مانع تکالیف مهدوی ما در عید نیمه شعبان شود، افزود: در این راستا، تمامی ظرفیت های موجود فرهنگی، اجتماعی، مردم و ادارات را باید بکار بگیریم. انعکاس اجتماعی مراسم و جشن های مهدوی نیمه شعبان، بسیار مهم است.

حسینی برگزاری محله محور مراسم در تمامی محلات شهرها و روستاها با ایجاد ایستگاه های صلواتی و آذین بندی محیطی را مورد تاکید قرار داد و افزود: همه مساجد و هیئات مذهبی، کانون های فرهنگی و موسسات قرآنی در موضوع عید ولایت امام زمان (عج) برنامه داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: با شعار هر محله یک مسجد، یک تشکل و یک ایستگاه صلواتی، چهره استان را امام زمانی کنیم. پیشنهاد می کنیم آموزش و پرورش پویش آذین بندی محلات توسط دانش آموزان و گرفتن عکس و فیلم و ارسال آن در فضای مجازی را اجرا کند.

وی سپس بر ضرورت فضاسازی مناسب برای نیمه شعبان و ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: احیای عید نیمه شعبان و ایجاد فضای معنوی در شهر ضروری است.

ارسال نظر
پرطرفدار