کد خبر: ۹۴۳۲

آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن در کردستان برگزار شد

همزمان با سراسر کشور، هجدهمین دوره آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم در کردستان برگزار شد.
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، بهرام مرادی رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی کردستان در حاشیه روند برگزاری این آزمون که در مجتمع نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: هجدهمین دوره آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن امروز جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور در استان کردستان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه هر ساله فقط شهر سنندج بعنوان حوزه انتخابیه این آزمون در استان کردستان تعیین می‌شد، افزود: امسال علاوه بر سنندج، شهرستان بانه نیز حوزه انتخابیه دوم کردستان برای برگزاری این آزمون است.

رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی کردستان یادآور شد: در این دوره از آزمون تخصصی حفظ قرآن کریم ۱۶۰ حافظ قرآن کریم شرکت کردند که از این تعداد ۹۰ نفر زن و ۷۰ نفر مرد هستند.

مرادی بیان کرد: از ۱۶۰ حافظ شرکت کننده در آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم ۴۷ نفر در شهرستان بانه و مابقی در شهرستان سنندج شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در آزمون رشته‌های حفظ ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء قرآن کریم شرکت کردند، اضافه کرد: ۹۱ نفر از شرکت کنندگان در رشته حفظ ۳۰ جزء قرآن کریم شرکت دارند و به قبول شدگان آزمون مدارک معتبر معادل مدرک دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا تعلق می‌گیرد.

رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی کردستان بیان کرد: تا قبل از سال ۹۹ کردستان کمترین آمار شرکت کننده در این آزمون را داشته اکنون شاهد رشد چشمگیر شرکت کنندگان آزمون هستیم.

وی عنوان کرد: پنج روشن دل در این آزمون شرکت دارند که از این تعداد دو نفر خواهر نابینای سنندجی و مابقی را آقایان تشکیل می‌دهند.

رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی کردستان به رده سنی شرکت کنندگان این دوره از آزمون حفاظ قرآن کریم در کردستان پرداخت و اضافه کرد: در این دوره حضور نوجوانان و جوانان کردستانی چشمگیر بوده و رده سنی شرکت کنندگان بین ۱۳ تا ۴۰ سال است.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار